KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutak i razmišljanja o njemu

+52
Sanjci87
Blanka
micam
Principessa
Sirijus
marina_82
snedra
MalaSaJuga
mimi85
alisa
lolipop
Padobranka
adriatika
SannI-AlL
dr mali pariz
BabyBear
ninica2
OKI-DOKI
Ancica 87
veki1
hocukusurnecuzvaku
mamadabudem
Sofija Veks
SladZana
leptirko82
bobica83
slaki
Erata
Udruženje Bebe 1
medolino
tuli
dragana76ns
MIRKA85
caci
bak
maki79
MAAKKI
cufta
plavaptica
Ema78
Masha UK
maus
nina :)
missile
mijaki
Simona
Gramatika
anak
kiki
Orline
djole42
Tinche
56 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od HappyGirl 7/5/2010, 08:51

Kutak je nastao iznenada, nenadano kao poklon jednoj tadašnjoj trudnici i svima onima kojima je u ovoj našoj borbi potrebno utočište.

Od nastanka Kutka dobijam redovno mejlove i privatne poruke. Ljudi traže pomoć, informacije, utehu, smernicu, ohrabrenje, saznanje... I ja ih razumem jer to je i meni bilo potrebno...
U tom pisanju često se kaže nešto i o Kutku, toj maloj, nezavisnoj, borbenoj, od Boga blagoslovenoj republici.
Nažalost nikada nisam čuvala ta kazivanja...Šteta! Jer baš ona su izvor velike radosti bila meni i sigurno bi bila i svakom stanovniku Kutka. Zato da ispravim grešku Very Happy
Ako imate nešto od kazivanja o Kutku, slobodno objavite!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od HappyGirl 7/5/2010, 08:52

Čet Maj 06, 2010 11:08 pm
Hvala na informacijama.Tako sam i razumela iz ovih vasih komentara.Hvala na podrsci,a forum vam je odlican i vrlo edukativan.Kada smo pre oko godinu dana poceli da se borimo sa ovim problemom nismo imali pojma o cemu se radi i sta mi treba da radimo.Sa ovog vaseg foruma sam mnogo toga naucila i saznala.Hvala vam sto postojite i zelim vam svima svu srecu u ovoj borbi koja nije nimalo laka!Pozdrav i tebi posebno,a ja cu javiti sta smo uradili.Hvala jos jednom!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Tinche 7/5/2010, 13:39

Bas lepa tema, mislim da bi ovde mnogi mogli da napisu gomilu prelepih stvari...

Ja sam "nabasala" na kutak trazeci informacije o klinici "Mala Bogorodica" u Skoplju. Nasla sam to sto me je tada zanimalo, ali i mnogo vise.
Prvenstveno o samom postupku IVF, o kome sam znala jako malo.
Pa onda o svemu ostalom sto bi moglo da me zanima, i na kraju (kad sam vec bila trudna i uglavnom po zimi sedela kod kuce) pocela sam da iscitavam i druge info za probleme sa kojima se nismo borili MM i ja. Vec sam to radila u edukativne svrhe.
Rekla bih da se kutak sastoji iz dve celine:
- informativni deo: podaci, linkovi, iskustva...sve, ali bas sve sto nekog zanima i treba mu, prava mala enciklopedija...
- dusa i crce kutka: OGROMNA ljubav i podrska uglavnom u pocetku sve samih stranaca. Devojke i zenice koje se najbolje razumeju...navijaju, slave, placu i smeju se zajedno...prijateljstva i iskustvo koje cu zauvek cuvati u svom srcu kao ogromno sunce koje je obasjalo nas problem steriliteta.
Znam da mi je sigurno lakse ovo da kazem sada kad smo uspeli, ali sa ovakvom podrskom, sa ovolikim timom navijaca...bi pokusavala do smrti.

Sve vas jako jako volim!!!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od dr mali pariz 15/6/2010, 22:41

Kako ja ovo do sad nisam videla? zbunjen
Pošto sam inače više "pismeni" no "usmeni"tip,mnogo mi se dopada ovaj Forum i način života u njemu. Da ,ja živim sa Kutkom,jer sam svaki dan tu.
Mnogo korisnih info,koje se teško od lekara mogu dobiti,ovde sam saznala.Mnogo različitih iskustava koja samo ukazuju da smo jedinke za sebe,i da svaka ima svoj put.Mnogo pažnje koja iskreno godi.
Sve što mi treba u ovoj našoj borbi!
Hvala vam! g
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od BiKsi :) 18/6/2010, 20:39

Ovaj kutak je kao čarobna kućica, kada jednom udješ u nju, više ne želiš da izadješ! Prosto osvaja!

U ovoj kućici nema zluradih pitanja, ogovaranja i gledanja ispod oka, nema dosadjivanja šta i kako, nema sebičnih želja, jer sve želimo isto...

Podrška koja se dobija u ovoj kućici, jednostavno navire, kipi, ključa, osvaja...

Da li nas je ista (loša) sreća sastavila, ili ne, jednako se radujemo tudem uspehu, jer svaki uspeh nama daje snagu za dalje, za više, za nove pokušaje! Snagu koja je stalno potrebna!

Devojke, hvala što postojite za mene! Hvala što delite informacije u svako doba dana i noći. Sa vama je sve lakše! Od srca vam želim da postanete mame, i da svoju nesebičnu ljubav, koju ste ovde dokazale, podelite sa vašom decom! A onima koje su već mame, želim da ih deca hipnotišu ljubavlju! Kutak i razmišljanja o njemu 338438
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od djole42 18/6/2010, 23:12

ODA KUTKU

Hvala ti Kutku
sto u svakom trenutku
imas odgovore na pitanja
pa ne cekam budna svitanja.

Hvala ti Kutku
sto u svakom trenutku
tugu u nadu pretvaras
i vrata srece otvaras

Hvala ti Kutku
sto u svakom trenutku
znam da nisam sama
i da bicu mama
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od HappyGirl 28/9/2010, 20:15

Djole as likeit
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Orline 28/9/2010, 20:47

Bravo, djolence lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od kiki 14/10/2010, 22:14

Kutak sam pronasla slucajno pre nekoliko meseci trazeci na internetu informacije o jajovodima,laparoskopiji,...Zelim samo da kazem da ste sjajni, cesto svracam i svaki put saznam nesto novo i korisno.Svoja iskustva ne delim cesto sa Vama jer ih jos nemam(tek treba da udjemo u pricu o vto).Svaka cast svim zenama=borcima koje na kutku dele svoja iskustva,uspehe,neuspehe,pokusaje,...zaista sam impresionirana.Meni koja tek ulazim u celu pricu sve ovo mnogo znaci.Hvaka Kutku i svim Kutanjkama!
Zelim vam puno bebirona!
kiki
kiki

Broj poruka : 21
Godina : 50
Location : izmedju Beograda i Utrehta!
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od anak 27/12/2010, 13:10

Kutak sam pronašla sasvim slučajno, tražeći informacije za VTO u Jevremovoj.
Jevremovom i svime što ima veze sa njom sam totalno razočarana, ali zato sam pronašla VAS. Sad ne mogu da zamislim dan da se ne logiram, ne prođe noć da se ne pomolim za neku od nas čija mi priča ili reč, emocija...obeleži dan.
I kako kaže strara narodna-svako zlo za neko dobro. Jevremova zlo, ali zato dobro koje sam ovde osetila briše sve, i ako je to bila cena------neka
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Gramatika 13/5/2012, 09:28

KUTAK je zakon! Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311 Kutak i razmišljanja o njemu 805311
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Simona 13/5/2012, 10:24

anak ::Kutak sam pronašla sasvim slučajno, tražeći informacije za VTO u Jevremovoj.
Jevremovom i svime što ima veze sa njom sam totalno razočarana, ali zato sam pronašla VAS. Sad ne mogu da zamislim dan da se ne logiram, ne prođe noć da se ne pomolim za neku od nas čija mi priča ili reč, emocija...obeleži dan.
I kako kaže strara narodna-svako zlo za neko dobro. Jevremova zlo, ali zato dobro koje sam ovde osetila briše sve, i ako je to bila cena------neka

Slicno je bilo i kod mene... Razmisljala sam o Jevremovoj i isla na google pretragu i izasao mi Galin dnevnik... Onda sam osmotrila i ostali deo foruma i dopao mi se... Jevremova je isto davno iza mene...

Ali je zato Kutak ostao... osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od mijaki 16/7/2012, 11:20

...jedno toplo mesto gde nikada nisi sam...
gde se tuga deli a sreca uveca!!!

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od missile 21/8/2012, 11:53

mijaki ::...jedno toplo mesto gde nikada nisi sam...
gde se tuga deli a sreca uveca!!!

Mijaki, as

Kamo sreće da sam Kutak otkrila pre početka vto postupka! Ovako, mnogo mi je značio, ustvari je bio presudan, za našu odluku o novom postupku.
good job
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od nina :) 14/11/2012, 12:18

na kutku sam od prvog dana osnivanja skoro i bio mi je uvek podrska u mojo prvoj vto posle u neuspesnoj vito i kasnije u drugom procesu usvajanja ,gde su mi devojke puno pomogle i bodrile a nisu puno znale u vezi usvajanje jer sam medju prvima postala mama sa naseg foruma i kasnije kad smo se dvoumili oko usvajanja drugog deteta dali da idemo ili ne .i dok smo cekali da nam drugo dete stigne koliko smo imali problema u nestrucnosti socijalnih radnika i neprofesionalnosdti istih tih oni su mi bila velika podrska i kasnije kad je dete stiglo kuci pored adaptacije,konacnog usvajanja i oko odrastanja dece jer su nam pretezno deca istih uzrasta pa jedna drugima pomazemo oko iskustva
HVALA TI STO POSTOLJIS I STO SAM OD SAMOG POCETKA SA TOBOM NOJ KUTAK JE NAJDRAZI
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od maus 14/11/2012, 13:11

Evo mog malog doprinosa.
Ove sam stihove davno izmislila, i cesto ih pevam sa Anom ili recitujem Very Happy

K kuća, moja druga kuća

U utočište, čak i u svanuća

T talas drugarstva

A a i sloge carstva

K Kutak moj, tvoj, naš i vaš!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od nina :) 14/11/2012, 13:12

maus bas je lepa pesma
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Masha UK 14/11/2012, 14:09

Na kutak sam nabasala sasvim slucajno...nakon sto sam saznala da imam visok FSH i pokusala da na netu saznam sto vise o problemu sa kojim sam morala da se suocim. Dugo sam samo pratila i citala sta se desava pre nego sto sam i sama odlucila da se pridruzim.

Eto danas mogu sa sigurnoscu da tvrdim da nije bilo Kutka ne bi bilo ni moje dece...mozda su Dr Stepan i njegova ekipa iz Reprofit klinike odradili vrhunski posao, ali onaj logisticki...sustinski i mnogo bitniji je odradjen upravo ovde na Kutku...Da nije bilo Mini...Nable...Orline...Anuske...Mase...Struzze...Nena bebe...Happy...Rikiki...Lily...BMW i drugih devojaka koje su u to vreme danonocno razmenjivale misljenja...savete i iskustva na povisenom FSH...ne bi bilo ni mojih srecica...a kolicinu pozitivne energije i podrske koje covek tako nesebicno dobije ovde necu ni da pominjem...
Znaci Reprofit je samo odradio i sproveo u delo ono sto smo mi zajedno smuckali ovde na Kutku...i zato sam beskrajno zahvalna i srecna sto ovakvo mesto postoji...nadam se samo da ce i mnogim drugim zenama pomoci i znaciti koliko je pomogao meni...

poljubac
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Ema78 14/11/2012, 15:32

I ja sam na Kutak naisla sasviim slucajno trazeci informacije sta bi mogao da bude uzrok steriiteta. Dopada mi se sto je maltene u realnom vremenu, sto ima veliki broj razlicitih tema, sto je profil clanova raznovrstan, pa se mogu cuti veoma razlicita misljenja, iskustva, saveti.Pocev od recepata za kuvanje, pa do nege beba...
Najcese uz prvu jutarnju kafu sednem i prelistam sta se desava, a ako imam vremena u toku dana, obavezno svratim. Dodje mi kao antistres tretman.
I naravno, prvo je Kutak saznao za lepe vesti, pa svi ostali, ne racunajuci mog dragog muza.
Zato, puno pozdrava i poljubaca za sve clanove Kutka !!! Posebno za osnivaca !!!

love
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od plavaptica 14/11/2012, 16:39

Kutak je kao drvo koje zivi, raste, grana se i donosi plodove. Ja sam pod njegovom krosnjom nasla odgovore na mnoga pitanja koja nisam imala, ili nisam znala kome da postavim i donela vazne odluke koje su na kraju urodile plodom. Rodila sam moju Anu.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od cufta 14/11/2012, 20:55

nasla sam super drugare! To je moj glavni utisak sa Kutka. Pocelo je sa trazenjem Jevremove i VTO postupka, cenovnika najvise. malo sam citala, gledala, i odlucila da se i ja uclanim. Od tada mi je svakodnevnica drugacija.....mnogo drugacija.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od MAAKKI 14/11/2012, 21:53

Kao i mnoge od vas na Kutak sam naletela slucajno, trazeci informacije gde mogu da odradim vto. Sto se mene tice nasla sam jedno mnogo lepo mesto, mnogo drage zene, i slobodno mogu da kazem da ste sve vi moja velika i srcana, virtuelna porodica osmeh srce
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Simona 14/11/2012, 23:26

Mene su prvo ocarali dnevnici... I dan danas sam ocarana njima. Lice mi na one dnevnike koje sam pisala kao tinejdzerka a Kutanjke kao bliske drugarice kojima sam dala da procitaju dnevnik pa me u svim mojim lutanjima bodre i navijaju... Ali naravno to su ozbiljniji dnevnici srazmerni nasim godinama i problemima ali i uz razne skakutave smajlice koji mogu da budu primereni svim godinama... I moj sin ih obozava i kad vidi da sam na Kutku samo bi on da pise i stavlja tetama smajlije. Ja sam prvo bila na vto dnevnicima ali na zalost ili zapravo na srecu moji dnevnici nisu imali srecan kraj. Na srecu jer je njihov nesrecan kraj vodio ka srecnom zavrsetku kasnijeg dnevnika usvajanja, morali su tako da se zavrse kako bismo mm i ja susreli naseg sina. Taj deo o usvajanju je posebna podrska i bas znaci i oko nekih pravnih i slicnih zavrzlama a i raznih drugih situacija sa kojima se usvojeni roditelji i deca susrecu... Ja sad stavih naglasak na dnevnike ali citam ja i druge teme i ponekad pisem. Kutak je retko mesto sa puno pozitivne energije i cini mi se da je prenosi na sve nas...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od maki79 15/11/2012, 10:51

Sta reci sem da je kutak najbolji. Na njemu ima sve sto nam je potrebno, pocevsi od raznih informacija pa do nesebicne podrske koja jedne drugima pruzamo. Ni sakim o svojim problemima nisam mogla da pricam opusteno kao sa vama ovde jer me niko tako dobro nebi razumeo.
Hvala vam sto postojite.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od bak 15/11/2012, 11:24

Sta reci! Ni muz me ne razume tako dobro kao Kutak! Divne zene sam upoznala, zajdno se radujemo, patimo, pevamo....

Ziveo, ziveo i srecan nam bio !







lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Bolje da ne znate sta sam prvo napisala Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

"Zajedno se radujemo, paRimo, pevamo..."  b  b  b Mada i nije daleko od istine v
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kutak i razmišljanja o njemu Empty Re: Kutak i razmišljanja o njemu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu