KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amniocenteza

+58
Mimi12
BrankaB
caci
Vanja80
lukijano
Ancica 87
lelas
libertte
Cala Domingos
Vuchica
logona
ragaco
adriatika
sareni leptir
tulumba
neris8
d77
JednaSova
Niny
malenaccc
leptirko82
zvoncica36
Sofija Veks
neca73
saritam
KoMetaK
dacans
Januar
zoxa
tina79
Anea
darling_buds
cufta
plavaptica
LaFolie
saska1
Gramatika
Anuska
krol
Marija86
jagodica
Mirjana
bebko
maus
dr mali pariz
traveler81
molecibg
Orline
mamaK
Zaneta
agata
catherine290505
naca
lena
Zoka83
Republica
bombonica
HappyGirl
62 posters

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od sareni leptir 16/8/2014, 15:23

Nadam se biksi....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Niny 19/8/2014, 14:50

Leptiru, cekamo dobar rezultat sa AC  osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od sareni leptir 19/8/2014, 16:38

Nadam se do najkasnije 5, 10 septembra da ce biti gotov.. Tako rekose
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od tulumba 19/8/2014, 21:11

Leptiru,opusti se milion posto će biti dobar rezultat  as 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od logona 22/11/2014, 00:15

Drage moje, nisam uspela da nadjem odgovor na pitanje koji antibiotik se pije nakon AC koliko dana i u kojoj dozi. Molim za odgovor.
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od sareni leptir 22/11/2014, 06:44

... Ako ti nisu rekli nista da pijes, onda ih poslušaj. Ja nisam nista pila, a pitala sam bas ta antibiotik. Inace sam radila ac u nisu... Sve bilo ok.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Vuchica 22/11/2014, 09:46

logona ::Drage moje, nisam uspela da nadjem odgovor na pitanje koji antibiotik se pije nakon AC koliko dana i u kojoj dozi. Molim za odgovor.

logona, na Institutu za majku i dete posle AC i CVS, daju 7 dana Palitrex (2*1000), a ko je alergican na penicilin - Eritromycin.
Mada, slazem se sa Leptirom, antibiotike ne treba uzimati na svoju ruku
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od logona 22/11/2014, 14:03

Draga Vuchice mozes li malo da mi pojasnis. Palitrex nije penicilinski lek vec se sastoji od cefalexina. Da li si htela da kazes da prvo daju Eritromicin a ko je alergican na penicilin njemu daju Palitrex? Unapred ti hvala.
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Vuchica 22/11/2014, 16:07

Logona, bas Palitrex daju svima redom. Ja nisam alergicna, pa se nisam udubljivala u tematiku :)
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Cala Domingos 24/11/2014, 20:31

Logona, alergija na penicilin je najcesce pracena paralelnom alergijom na palitrex (znam jer spadam u tu grupu). Nama daju umesto palitrexa, eritromicin od 500mg na 8h :)
Cala Domingos
Cala Domingos

Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od logona 2/12/2014, 21:31

Hvala puno Cala Domingos na pojasnjenju! I hvala Vuchice na brzom odgovoru!
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od libertte 9/2/2015, 13:36

Drage moje treba mi vaša pomoć. 5.2. sam radila double test,u trudnoći od 13+2. Na UZ je po rečima doktorke sve bilo super i ona nije očekivala loše rezultate double testa krvi. Međutim, ispostavilo se da su loši: NT-1,6mm, CRL-71mm, fb-hCG-110ng/ml (3,34 MoM), PAPP-A 3,6 mlU/ml (0,64 MoM). Biochem. risk +NT-1:167, Double test >1:50, Age risk 1:150. Po rečima doktorke, ti rezultati su verovatno takvi zato što su mi bila ubačena tri embriona a jedan je preživeo. Predlaže mi da uradim amniocentezu ili placentocentezu. Treba brzo da odlučim, pa vas molim za iskustva i informacije, koja je razlika između ova dva postupka? Mane, prednosti i sl.

Hvala unapred! zbunjen
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od KoMetaK 12/2/2015, 00:20

Libertte, ne znam koji dr ti je radio double, nadam se da je strucan. Svakako, ne znam da li ima uticaj broj embirona koji je ubacen, jer su meni vracena 4, primio se jedan, a rizici su mi dobri. Tu godine pokvare statistiku malo, ali dobar dr zna da je to zbog toga, pa se rade i neke korekcije (prosli put mi ih je radila i dr Novakov i ovaj dr ovde) i onda ispacnu normalnije vrednosti. I meni je NT sad 1.6, a i freeBHCG i PAPPA su mi tu negde kao tvoji, da ne trazim rezultate. AKo ti znaci, naci cu pa cu pisati na double testu.

Ne znam koja si sad nedelja, jel imas vremena da does kod jos nekog dr d ase konsultujes ili ne? NEkad mi se cini da dr namerno insistiraju na amnio ili horionske cupice... Znam da se amnio radi posle 17. nedelje, za placentocentezu ne znam kada se radi, nisam ni cula za nju ni raspitivala se. Znam da se rade horionske cupice, one se rade ranije, oko 14-15 nedelje trudnoce. Mislim da imamo teme ovde, pa pogledaj.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 12/2/2015, 06:39

Ja preporucujem ac, cvs se istina radi dosta ranije u rez bude pre gotov (u roku od 5 dana), ali ac "pokriva" vise poremecaja.

Pc se radi oko 14. nedelje, ali u Srbiji se ne radi nigde drzavno.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od libertte 20/2/2015, 11:16

Tangerine i KoMetaK hvala na odgovorima. Uradili smo biopsiju placente i nalaz kariotipa je pokazao da je sve u redu Very Happy Naravno, radili smo privatno.
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od saska1 20/2/2015, 13:32

Libertte bravo za dobar rezultat ,sada uživaj maksimalno u trudnoći Very Happy
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od lelas 20/4/2015, 17:36

Pocetkom marta smo uradili ac na imd u 18 nedelji i rezultati su zdrava devojcica!uradila sam dabl test koji je bio dobar osim rizik za godine .uradjen je i tripl test koji je dao jos veci rizik za godine.doktori nisu insistirali na ac pored ovih testova ali smo se mi odlucili da uradimo i budemo mirni.zadovoljna sam imd.uzorak plodove vode je uzeo dr Rajko Nikolic i laknulo mi je kad su mi pokazali uzorak bistre tecnosti.
A mene i jos jednu zenu je strasno zaboleo ubod igle jer nas je uboo bas nisko u nivou stidnih dlacica.ali brzo prodje.dobila sam antibiotik od terapije.utrogestan nije uveden zbog moje alergijske reakcije.mirovala jesam.
Sve zene koje su tog i predhodnog dana radile ac radile su zbog godina ili loseg dabl testa.najmanje ima zena kojima je radjena vto
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Ancica 87 19/5/2015, 15:06

Da napisem i ja svoje iskustvo,mozda nekoj buducoj mami zatreba....
Dakle u rukama drzim izvestaj gde pise zdrav muski kariotip...Hvala Bogu...
Trudnoca koja je jedva dicekana,nije krenula kako smo se nadali,od pocetka se vodi kao preteci spontani u 7 nedelji krenulo krvarenje koje je trajalo pune 3 nedelje....Hematom,jako velik....Uradjen euz kod Prof Novakov kao i dabl test sve uredno...Ali dr salje kod geneticara,gde naravno svakoj trudnici kazu da mora da radi amino...Postupak mi je radjen u decijoj bolnici u NS,imala sam jako velik strah da li da radim amino,zbog rizika koji nosi...Resili da uradimo ,i hvala Bogu sve je proslo uredno...Sam postupak nije tako bolan vise neprijatan ali ne moze se reci da ne osetis iglu kad ubode,mene je vise bolelo kada su zavrsili,jer su mi krenule kontrakcije...
Radio je dr kolarski,koji je divan i iako im nije praksa da daju terapije,kada vidi kakvo je stanje kod trudnice on prepise terapiju..Moja je bila sledeca amoksicilin 500 magnezijum bensedin (bensedin 4 dana po 2 tablete od 2mg)Redovna terapija mi je utrogestan 200 3x1 ...Prva tri dana sam strogo lezala,isla samo u wc,posle toga sam setala i sve ali umereno jer se i inace cuvam...Svakoj od vas koja se resi da radi preporucujem deciju bolnicu...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 19/5/2015, 21:54

Ancica 87 ::Da napisem i ja svoje iskustvo,mozda nekoj buducoj mami zatreba....
Dakle u rukama drzim izvestaj gde pise zdrav muski kariotip...Hvala Bogu...
Trudnoca koja je jedva dicekana,nije krenula kako smo se nadali,od pocetka se vodi kao preteci spontani u 7 nedelji krenulo krvarenje koje je trajalo pune 3 nedelje....Hematom,jako velik....Uradjen euz kod Prof Novakov kao i dabl test sve uredno...Ali dr salje kod geneticara,gde naravno svakoj trudnici kazu da mora da radi amino...Postupak mi je radjen u decijoj bolnici u NS,imala sam jako velik strah da li da radim amino,zbog rizika koji nosi...Resili da uradimo ,i hvala Bogu sve je proslo uredno...Sam postupak nije tako bolan vise neprijatan ali ne moze se reci da ne osetis iglu kad ubode,mene je vise bolelo kada su zavrsili,jer su mi krenule kontrakcije...
Radio je dr kolarski,koji je divan i iako im nije praksa da daju terapije,kada vidi kakvo je stanje kod trudnice on prepise terapiju..Moja je bila sledeca amoksicilin 500 magnezijum bensedin (bensedin 4 dana po 2 tablete od 2mg)Redovna terapija mi je utrogestan 200 3x1 ...Prva tri dana sam strogo lezala,isla samo u wc,posle toga sam setala i sve ali umereno jer se i inace cuvam...Svakoj od vas koja se resi da radi preporucujem deciju bolnicu...
Čestitam odlične rezultate!

Nije baš da ne prepisuju th... Ja sam dobila punu šaku lekova. Bensedin (15 dana), ginipral, utrogestan 3*100, antibiotik.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Ancica 87 21/5/2015, 07:35

Hvala Tangerine...Za terapiju sam navela zato sto znam gomilu njih kloji nisu dobili nista,pa da se druge devojke ne plase,ako misle da treba dace im,kako kome sleduje od situacije..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od BiKsi :) 9/9/2015, 22:44

Da li imate informaciju gde se amnio moze uraditi privatno i koliko kosta? Hvala unapred.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od lukijano 10/2/2016, 20:26

Ćao svima...
Sada sam u 9 nedelji, pre dve nedelje sam zakazala na IMD genetsko savetovalište i dabl test. Već sam radila amniocentezu pre 6 godina u prvoj trudnoći, tako da znam postupak itd. Ono što mene zanima, a što sam zaboravila, je to koje upute da tražim od ginekologa plavi ili zeleni i koji za šta?
Hvala unapred
lukijano
lukijano

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 11/2/2016, 00:12

Za genetsko plavi, za prijem u bolnicu zeleni. Srecno!
Ja sam imala ac kod njih pre dve godine i sad pre mesec i po dana, i prezadovoljna sam.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od lukijano 12/2/2016, 16:46

Hvala puno! ☺
lukijano
lukijano

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od lukijano 11/4/2016, 17:28

Evo i mene sa mojim iskustvom
U petak sam radila AC na IMD, prijem u četvrtak do 12, urađena AC u petak, a u subotu sam puštena kući. Trenutno puštaju jedan dan ranije jer renoviraju kupatila. Sve je prošlo ok, ne bih mogla da kažem da boli, više je neprijatno i ja sam osetila kao neko peckanje. Osoblje je vrlo ljubazno, kako sestre tako i doktori.
Sad nam ostaje samo da čekamo i da se nadamo da će sve biti u redu.
Rekli su nam da će rezultati biti za 3-4 nedelje.
Molila bih nekoga ako zna da mi kaže koliko se stvarno čekaju rezultati, i kada bih trebalo da počnem da zovem?
lukijano
lukijano

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 10 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu