Amniocenteza

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Amniocenteza

Počalji od agata taj 2011-03-07, 18:03

Naco, stvarno mi je zao. Onda sam ja ubola slucajno. Zbog toga se i cudim, jer sam ja sve isla po tom njihovom postupku, bez urgencija i para.
Samo ti zelim da se sto pre organizujete i da se ne namucis, uopste ti ne treba neka sekiracija sad.
Svim srcem ti drzim pesnice!
Za one lekove nema veze, shvatile smo drugacije, ali ne sekiraj se ni oko toga, misli samo na bebu, da budes opustena. Ako mislis da mozes jos nekako da probas refundaciju, probaj, ali ne unosi se i ne sekiraj se. Na zalost non stop nesto placamo.
Poljubac!

agata

Broj poruka: 299
Godina: 43
Datum upisa: 17.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 2011-03-08, 07:35

Super je što si ti imala sreće da se ubaciš na IMD, ima i takvih koji slučajno upadnu, ne kažem da nema. Inače, uopšte se ja ne mučim, niti se sekiram, samo pišem ovde svoja iskustva da bi možda nekome pomoglo, a što se tiče amnio, nema tu nikavog posla oko organizacije, nazoveš privatnu kliniku i zakažeš, vrlo je prosto. Ja sam pravnik po profesiji i obožavam da se "ganjam" sa neznalicama, tako da će mi poništavanje ovog rešenja predstavljati zadovoljstvo, nikako sekiraciju. Ja uživam da radim svoj posao, a kroz nova iskustva svašta novo i naučiš, i što je najvažnije, neko mora to da istera do kraja, jer ako ne pomogne meni, pomoćiće nekim budućim trudnicama. A to je već dovoljna satisfakcija.

naca

Broj poruka: 1209
Godina: 45
Datum upisa: 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od agata taj 2011-04-01, 12:03

Ja sam pre 2 nedelje radila amniocentezu i za Zanetu i sve ostale kojima ce mozda koristiti, evo mog iskustva sa Instituta za majku i dete.

Prijem u bolnicu je do 16 casova i ja sam i dosla oko 15 do 4, ali ima i zena koje su stigle dosta ranije. Sa uputom i dokumentacijom koju su trazili prijavljuje se na salter u prizemlju i prvo se ide na ginekoloski pregled u ambulantu koja je odmah pored saltera, sto obavlja dezurni doktor. On otvara istoriju bolesti, sa kojom se ide na prvi sprat. Stvari, ko hoce, moze da ostavi u garderobi koja je tu na odeljenju, ja nisam, dala sam muzu da ih vrati kuci. Na odeljenju moze da se bude u pizami, trenerci, svejedno, ali obavezne su papuce. Moja soba je bila sestokrevetna. Toalet je jedan na odeljenju i stvarno je bezveze a kupatilo za tusiranje je pristojnije i ima stalno tople vode. Tog prvog dana se vise nista ne desava, sem neke kratke vizite koju napravi dezurni doktor, vise obilazak.
Svakog jutra u 6 se meri temperatura i oko pola 8 je vizita.
Meni je amniocentezu radila doktorka Ivanovski koju toplo preporucujem i zbog pristupa i zbog vestine, ali je to slucajno tako ispalo. Mozda ko zna nesto o lekarima koji rade, pa da na zakazivanju pita da mu se zakaze kod odredjenog, mozda to vredi, ali meni na zakazivanju ni jedno ime nije nista znacilo, pa sam se prosto "pala" kod nje.
Meni je intervencija radjena posle pauze, oko pola 11. Doktorka uradi UZ pregled, a onda uz asistenciju sestara uradi i amniocentezu, sto sve traje vrlo kratko i oseti se manje nego intramuskularna injekcija. Ja sam sve vreme gledala u plafon tako da nisam ni videla iglu, niti kako su to radile, samo su mi pokazale napunjen spric da na njemu prepoznam svoje ime.
Savet nakon intervencije je bio da tog dana popijem minimum 2,5 litara tecnosti i da do uvece lezim, da ustajem samo do toaleta, uvece mogu i da se istusiram i skinem gazu sa mesta uboda. Ja sam to ispostovala, nikakvih tegoba nisam imala. Na Institutu se lezi jos jedan ceo dan kada se nista ne desava, sem vizita, merenja temperature i eventualnih lekova. Otpust je sledeceg jutra posle vizite. Bilo je zena koje nisu mogle da izdrze i na licni zahtev su izasle drugog dana, ali meni nije to bio preblem. Ako je takva procedura, to je najmanje sto ja za moju bebu mogu da uradim.
Prvog jutra uzimaju krv za triple test, rezultati treba da stignu sa amniocentezom, ali to sluzi samo za neko njihovo uporedjivanje.
Rezultate jos cekam, kazu 2-3 nedelje.

Poljubac od mene za sve na Kutku!

agata

Broj poruka: 299
Godina: 43
Datum upisa: 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zaneta taj 2011-04-04, 11:17

Hvala, agata! osmeh srce

Zaneta

Broj poruka: 313
Godina: 39
Datum upisa: 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 2011-07-29, 13:45

Amniocenteza i u Kliničkom centru klikni

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."

HappyGirl

Broj poruka: 11885
Datum upisa: 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamaK taj 2011-08-02, 15:32

Nova sam na forumu, barem sto se javljanja tice,..... i odmah imam pitanje, s obzirom da me uskoro ceka amniocenteza. Zna li neka od vas da li se ova "ubrazana" amniocenteza radi u Novom Sadu?

mamaK

Broj poruka: 5
Datum upisa: 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2011-08-02, 18:20

mamaK dobro došla lol!

Pravo da ti kažem, ne znam da li je neko od devojaka to pominjao ovde. Ja prvi put čujem za taj termin, ne znam na šta misliš kad kažeš ubrzana

Orline

Broj poruka: 11923
Godina: 42
Datum upisa: 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamaK taj 2011-08-03, 07:54

Hvala puno, Orline :)
U tekstu pise:
Klinika za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije uskoro će amniocentezu, prenatalnu dijagnostiku kojom se ispituje nasledne osnove ploda, raditi novom tehnologijom. Rezultati se neće više čekati tri do šest nedelja. Ova novina smanjiće i zloupotrebe.
Mozda sam ja nesto pogresno razumela, ali sam jos negde citala/cula da je moguce dobiti rezultate amniocenteze za manje od nedelju dana. Za onog ko ceka i to je puno

mamaK

Broj poruka: 5
Datum upisa: 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od molecibg taj 2011-10-26, 22:30

Postovane trudnice, mame i buduci roditelji Very Happy
citajuci vase postove videla sam da imate problema sa zakazivanjem amniocenteze i previsokim cenama koje su zastupljene u privatnim klinikama. Ukoliko ste zainteresovane mozete me kontaktirati na pp ili preko ovog foruma, radim u jednoj poznatoj privatnoj bolnici u bg koja sada prosiruje kapacitete svoje geneticke laboratorije i imamo izuzetno povoljne cene u cilju promocije svoje bolnice (do sada smo radili samo sopstvene analize). Radimo takodje i kariotip roditelja iz limfocita periferne krvi. ako vam je potrebna bilo koja informacija slobodno me kontaktirajte, po struci sam molekularni biolog.

molecibg

Broj poruka: 1
Datum upisa: 26.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 2012-01-16, 13:47

Ja dolazim sa sveze uradjene amniocenteze. U Novom Sadu nema ama bas nikakvih novina po tom pitanju. Metode su iste kao pre 20 godina.
evo detaljnije o mom iskustvu: http://traveler81.blog.rs/blog/traveler81/radost-jedne-trudnice/2012/01/14/18.nedelja-trudnoce-amniocenteza-i-po-koje-plakanje

traveler81

Broj poruka: 98
Datum upisa: 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2012-04-16, 19:54

Struzzo ::
A kakvo je tvoje mišljenje o AC, onako iskreno...

Ljubim vas sve, moje lepe trbaste drugarice....

orline ::
A za AC Rolling Eyes Ne znam šta da ti kažem kompleksno je. Mislim moje mišljenje. Laughing
Zato i ne razmišljam puno, nego ću verovatno raditi kako kažu

zoxa ::
Ja sam radila CVS, zbog losih rezultata testa...
Mislim da te ne mogu prisiliti ako neces na AC!

Mrvica ::Ja
sam od starta znala da cu raditi ac, i dr je rekla kako god ja odlucim,
po uz je sve bilo ok, dabl odlican, ali ja sam je ipak radila.
To
je stvar izbora i nijedan dr nece nametati tu intervenciju, njihovo je
da daju svoj sud da li je potreno ili ne, a na nama da odlucimo da li
hocemo.

nena beba ::
a
pusti ti sto se oni bece za amnio! idi po svom osecaju! ja sam nosila
blizance sa 38-39 i nisam htela amnio! rizik je veci od pobacaja na
amnio nego sto je verovatnoca da nesto nije u redu! posebno ako su ti
rezultati ok!

Nefertari ::Pozdrav
trudnicice! Orli vidi kako se ti osecas ako imas potrebu ili strepis
odradi amnio a ako ne onda nemoj niko te nemoze prisiliti. U prvoj
trudnoci sam je radila i dabl mi bio los a sad u drugoj nisma htela ni
dabl da radim, bila sam skroz u nekom opustenom-raspustenom
fazonu

Mali Princ ::
orline ::

Najradije bih da preskočim i amnio, ali se svi izbeče na mojih 40 Laughing

Draga, Ljubic se ne beci na godine Very Happy
- ako on uradi uz i vidi dabl koji je ok, ne da ne insistitra nego ni
ne pominje, meni je i na mojih 38 i md ima 53 rekao da ne radim ni
tripl.
Ako si u mmogucnosti mozes kod njega ekspertski i dabl i onda znas na cemu si.
Drugo, ako je beba na prednjem zidu, izbegava se koliko god moze.
Tako,
da to dosta zavisi i od dr i bolnice - moj komsinica je isla u NF i
napustila jr su se ponasali kao da je vanzemaljac a ne ,
prirodno ostala trudna, muz joj mlad, a oni joj uvalili spisak od
milion analiza - i ili to, il mi ne odgovaramo ni zasta... I zena ih
napustila, naravno. Inace, dr farmacije...

U svakom slucaju, mislim da treba da sledis svoj osecaj. I bebica je

Kopirala sam ovde postove, jer su vezani za AC.

E sad..rekla sam da je moje mišljenje kompleksno, bar je bilo pre nego što sam došla do trudnoće.
Kako bih vam rekla...Trenutno ne mislim puno o tome i nisam zabrinuta preterano.

Kad sam ja učila školu ubacili su nam buvu u glavu da je to obavezno posle 35, posebno prvorotkama. Prihvatila tu info zdravo za gotovo. I ostala negde u mozgu. Posle se pojavili kombinovani probiri, dabl, tripl testovi, pa je "obaveznost" AC malo izgubila na značaju. Dobar UZ dijagnostičar može sa velikom sigurnošću da isključi neophodnost AC.

Odluka na kraju jeste i treba da bude lična.
Da li će biti donesena nakon razgovora sa dr, supružnikom, iz verskih ubedjenja, ili lošeg iskustva nije bitno. Bitno je da onog momenta kad je donesena stojimo iza nje i ne razmišljamo da li smo dobro postupili, šta ako i ostalo...

Ključno pitanje pre donošenja odluke koje moramo postaviti same sebi jeste sledeće- Šta bismo uradile sa lošim rezultatom AC? Kad znamo odgovor na to, odluka će umnogome biti lakše donešena.
Ovom rečenicom ne želim da raspaljujem nikakve rasprave, svako ima svoje razloge za i protiv, i poštovaćemo ih.

Ja lično ne znam šta bih uradila sa lošim rezultatom. I ne želim o tome da razmišljam, jer takvu odluku nisam donela pre trudnoće. Sada mi takvo razmišljanje ne ide...Ne mislim da baksuziram , ili nešto takvo, ne...Samo mi se zbog stresnih situacija i komplikacija u početku trudnoće nije dalo da razmišljam dalje od sledećeg UZ.

I kako još nemam svoje mišljenje, iza koga čvrsto stojim, ne znam šta da vam odgovorim.
Nije da me neko može naterati, ali mi je prevelika odgovornost doneti odluku opozitnu većini dr.
O tom potom...

Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2012-05-12, 20:05

Imam jedno pitanje za vas koje ste radile AC.
Da li je neka pila bilo kakvu terapiju koja je vezana za to?
Juče mi je bila kuma na kafi i pričala o svojoj AC pre 5-6 godina, i kaže da je pila Ginipral dva-tri dana pre i posle AC. Ja prvi put čula za to. Radila AC u Višegradskoj, ali mislim da joj je to propisao dr iz privatne ordinacije gde je vodila trudnoću.

Pretpostavljam da bih čula da je iko pio, baš mi bilo totalno nepoznato.

Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 2012-05-12, 22:05

Ja sam radio AC privatno u BIS-u kod prof. Radunovica i ama bas nista nisam pila odl lekica niti mi je bilo potrebno, samo sam posebno mirovala 2-3 nakon AC...

Isto sam se iznenadila kao i ti cuvsi da su druge devojke dobijale neku terapiju, da sad ne navedem pogresno koju... mislim da su pisale bas na temi ovde...

lena

Broj poruka: 4094
Godina: 44
Datum upisa: 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2012-05-12, 22:15

Eto, i ko zna na kojoj temi Very Happy
Ja se ne sećam da sam igde pročitala.
Znači samo ležanje par dana posle.
Hvala, lenče

Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 2012-05-12, 22:20

Uh, Orle, ne mogu da se setim... da li je u pitanju bila Nef... ma i jos neke devojke... krecana sam totalna!

lena

Broj poruka: 4094
Godina: 44
Datum upisa: 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu