KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amniocenteza

+58
Mimi12
BrankaB
caci
Vanja80
lukijano
Ancica 87
lelas
libertte
Cala Domingos
Vuchica
logona
ragaco
adriatika
sareni leptir
tulumba
neris8
d77
JednaSova
Niny
malenaccc
leptirko82
zvoncica36
Sofija Veks
neca73
saritam
KoMetaK
dacans
Januar
zoxa
tina79
Anea
darling_buds
cufta
plavaptica
LaFolie
saska1
Gramatika
Anuska
krol
Marija86
jagodica
Mirjana
bebko
maus
dr mali pariz
traveler81
molecibg
Orline
mamaK
Zaneta
agata
catherine290505
naca
lena
Zoka83
Republica
bombonica
HappyGirl
62 posters

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Gramatika 4/3/2013, 15:15

Odlično, a sada opušteno uživaj u trudnoći! cvet
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 4/3/2013, 15:17

Odlično, čestitam! Samo nam nisi rekla da li čekamo batu ili seku.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od tina79 5/3/2013, 10:25

E pa to je bilo interesantno. Moja dr mi je u 12. nedelji rekla da joj deluje da je musko, a posto mi je par prijateljica reklo da su im u tim periodu vec pogodili pol, uzela sam to zdravo za gotovo. Kad ono juce...xx tj. seka :) Naravno da mi je pol apsolutno nebitan i da samo bude zivo i zdravo, ali da budem iskrena bas sam se jako iznenadila :) Sad samo da stignu i oni drugi nalazi na koje se ceka jos jedno valjda dve nedelje i da nacisto to prebrinem. Valjda ce i to biti dobro pa da mirno docekam prolece.

tina79

Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 14/4/2013, 16:17

Meni je u utorak urađena amniocenteza na Institutu za majku i dete. Mogu slobodno reći da sam prezadovoljna i intervencijom i boravkom u bolnici. Osoblje je divno, i lekari i sestre. Čisto je, i toaleti i kupatila i sobe se čiste redovno. Tri noći ostajete u bolnici i Institut je jedina bolnica gde se amniocenteza ne radi u ambulantnim nego bolničkim uslovima.

Ništa me nije bolelo i bilo je gotovo za 2 minuta.

Sad čekamo rezultate! Pol već znam, imam sina.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od zoxa 20/4/2013, 13:01

Tangerine, zelim vam dobre rezultate, zdravog sina!!!

Ranija iskustva, ne ponovila se!

Pisala si o cvs-u i mozaicizmu, mi smo primjer skolski. Urade mi cvs zbog losijeg prvosemestralnog skrininga. Prvi rezultat, zdrava djevojcica a u drugim rezultatima pojavila se translokacija na 10% materijala, pritom smo i ja i mm zdravi sa normalnim kariotipom. Dalje ispitivanje sam odbila tj amniocentezu.
Svaki uz dobar.
Cekamo porodjaj pa cemo raditi kariotip.
U prvoj trudnoci cvs prosao dobro.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Tangerine 28/4/2013, 03:43

Zdrav muški kariotip. :)
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 20/11/2013, 18:58

hitna amniocenteza(kratka) zbog sumnje da se jedna beba nerazvija najbolje 30 nedelja trudnoce? Rađeni su svi mogući ekspertni ultra zvukovi i sve je bilo ok danas odem iz zezancije na pregled kad ono imam šta da čujem. Ako neka ima iskustva neka piše

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od BiKsi :) 21/11/2013, 20:45

Januar, nadam se da ce sve biti ok. Nasu clanicu tanju83 su tako isto bili zaplasili, jer joj je Matija bio sitniji i u stomaku i sada je od Novaka, al ne secam se da su joj radili amnio. Tu oko tridesetdruge nedelje lepo pise i na bebac.com http://www.bebac.com/tekst/vasa-32-nedelja-trudnoce da se blizanci u tom periodu sporije razvijaju, nego kad je jedna beba. Takodje, kad je tanja83 bila 30+0 po uz, bebe su se dosta razlikovale, pa je (nadjoh u njenom dnevniku) manja beba po uz bila 27+6 a druga 30+3. Jedno vreme je uz pokaziovao da je razlika izmedju beba 4 nedelje. Evo ti link, pa procitaj njen dnevnik, ako ce ti biti lakse. Ja ti zelim da ti rezultati budu odlicni i da su te samo bzvz naplasili. Nadam se da sam te malo smirila. Sve najbolje u nastavku!

https://kutak.forumotion.com/t1800-tanja83-i-njene-dve-bebice
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od dacans 22/11/2013, 10:29

Ma kakva amniocenteza u 30. nedelji...i sta ne daj Boze da nesto nije u redu...to nema nikakvog smisla..mozda da cujes misljenje jos nekog lekara..da se raspitas ko je strucan i ima iskustva sa blizanackim trudnocama...mislim da ti je Biksi vec sve odgovorila..i volela bih da ti bude isti scenario kao iTanjin..zelim vam sve najbolje
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 22/11/2013, 12:30

E drage moje Bikci i dacans evo pišem iz kreveta. Juče bila kod prof. Ljubića na ultrazvuku, rekao mi da u 30 nedelji nemogu raditi amnio, pa smo uradili kordocentezu. Jedna beba je 1500 grama, a druga 1350 grama. Pored hipoehogenog fokusa na srcu bebe, sumnja i na čudan oblik glavice. Pre 4 nedelje smo bili kod prof. Ide Jovanović na fetalnoj ehokardiografiji ali ona je rekla da što se tiče bebinog srca ona je 99% sigurna da je sve o.k. Početkom novembra bili kod dr. Jelene Dukanac, ona bila zadovoljna bebama i rekla da nema potrebe da dolazim prije 10 decembra na pregled. Što se tiče intervencije prošlo sve kako treba. Sad čekamo. Za 10-ak dana ćemo imati rezultate. Ja se nadam i u Boga uzdam da ce moja mrvica biti dobro.

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od BiKsi :) 22/11/2013, 23:55

Januar, i ja verujem da ce sve biti ok i da cete za desetak dana imati odlicne rezultate!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 23/11/2013, 10:00

E ja se iskreno nadam. Mada sam sinoc primljena u Jevremovu radi obilnog krvarenja. Bebe i posteljice su dobro. Ogromni ugrusci su mi ispadalu, katastrofa. Neznam da li ima nesto na ovu temu na forumu. Nadam se da ce sve biti ok

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od KoMetaK 23/11/2013, 13:40

Januar, ja verujem da ce sve biti ok sa bebama i bez amnio. Bas mi je zao sto si zaglavila sad u bolnici, ali si bar pod nadzorom lekara. Ja se ne secam da je neko pisao takvo iskustvo. Drzim fige da sve bude OK sa bebama i tobom!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od saritam 24/11/2013, 14:15

Draga Januar, ja sam trebala, takodje, raditi kordo, mada iz drugih razloga, ali smo odustali jer imam stalne kontrakcije. I ja sam preplasena kao i ti, nosim blizance i kod devojcice je nadjena neka cista. Zelim da ti pruzim svu svoju podrsku sa zeljom da sve bude u najboljem redu i da rodimo zdrave bebanice. Verujem da ces se uskoro javiti sa dobrim rezultatima sa Kordocenteze. Puno poljubaca od nas troje

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 24/11/2013, 19:03

E draga saritam, mi jos lezimo u bolnici. Ja sam odradila kordo sad cekamo. Ja sam dobila kontrakcije nakon intervencije i jako krvarenje. Na ultrazvuku je sad sve ok, bebe su dobro hvala Bogu. Uopste ne znaju odakle je bilo krvi i ugrusaka. Sad ima krvi u tragu ali su kontrakcije prestale. U kojoj si ti nedelji trudnoce? Koliko su bebice teske. Hvala na podrsci. Ja se nadam da cemo nas dve izgurati bar da udjemo u deveti i da rodimo zdrave bebe.

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od saritam 24/11/2013, 20:09

Draga moja, nadam se da ce ti to krvarenje brzo proci. Bitno da se oporavis sto pre i da su bebanici dobri. Moji su na zadnjem UZ, u 28 nedelji i 3 dana imali 1100 i 1040. Meni se to nesto cini malo, ali kazu tako je to kod blizanaca, budu malo manji. Koliko su tvoje teske? Ja sam sad u 29 nedelji i 1 dan, u sredu idemo na kontrolu da vidimo kako su mi bebe. Devojcici su nasli neku cistu koja je trebala da nestane, ali nije, pa se sad nadamo da jeste konacno. Meni su savetovalo kordo isto, ali ja sam vec bila u bolnici sa kontrakcijama pa zbog toga nije dolazilo u obzir. Drzimo fige nas troje za vas troje, neka sve bude u redu!

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 25/11/2013, 10:09

Kazu da se cisti pomalo krv posle ugruska koji je ispao. Danas mi rade sve pretrage pa cemo da vidio. BIce nase bebice dobro sigurna sam ja u to.

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 29/11/2013, 13:07

Drage moje stigao rezultat kordocenteze moja beba je zdrava i normalna. Boze hvala ti.:)

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Januar 29/11/2013, 13:08

Satiram jesi bila na kontroli? Kako su bebice?

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od BiKsi :) 29/11/2013, 13:22

Super Januar, mogu zamisliti koliki ti je teret pao sa pleća. Uživaj u ostatku trudnoće, još malo ako se ne varam. Da ne zatrpavamo više ovde, ajde nam se javi na Dešavanjima u trudnoći, napiši mi kad ti je termin, da te upišem u spisak trudnica na statistici.

https://kutak.forumotion.com/t2715p645-desavanja-u-mojoj-trudnoai-za-one-koje-nemaju-otvoren-td#458784
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od neca73 20/2/2014, 15:54

Uh devojke, vidim da je tema zamrla, a ja sva treperim od pomisli na amnio.
Kad je Dr krenula u detalje da mi objasnjavala kakve sve hromozomopatije postoje, i kako je vazno uraditi ceo kariotip zbog svih mogucih greski prirode, i kako sa godinama trudnice mogucnosti ovih pojava samo rastu i rastu...prestala sam normalno da spavam... i muka mi je po ceo dan. Nije mi jasan pristup ili je mozda tako bolje da bi zena odmah bila spremna na sve.
Dabl test mi je dobar, a i ekspertski UZ u 13 nedelji. Medjutim nikad covek da se opusti.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 20/2/2014, 16:13

Neco

Ja jos nisam trudnica, ali sam planirala kada mi se to daj Boze ostvari, da umesto amniocenteze radim tzv. "neinvazivni prenatalni test", koji se inace radi kao zamena amniocentrzi, a kod nas ga radi Konzilijum, po ceni od nekih 800 evra. Znam da to nije malo novca, ali mi smo svakako vec potrosili silne pare za analize i VTO, pa cemo naci i ta sredstva, samo da za to dodje vreme.

Evo vise infoa o tome, ako se vec nije pisalo na drugim stranicama:
http://www.konzilijum.rs/node/164
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od neca73 20/2/2014, 16:23

E hvala ti puno. Citala sam o tom testu na internetu ali nisam znala da se radi kod nas. Bas si mi pomogla.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sofija Veks 20/2/2014, 16:33

ljubav 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Strumfeta78 20/2/2014, 19:03

Evo Neco, da napisem i ja par reci.
Posto imam 35, moj dr. i ja smo se slozili da radimo AC. Kako sam po struci biolog, nisam se dvoumila jednog momenta. Sansa za spontani je minimalna, a da se otkriju hromozomske aberacije velike.
Radila sam AC u Visegradskoj, ali smo se odlucili da rezultat nosimo u Konzilijum. Radili smo obe tehnike PCR+kariotip=23.000 din, sa popustom 21500.
PCR radi ispitivanje trizomija na 13, 18 i 21 hromozomu i polne hromozome i rezultat se dobija sutradan. Kariotip podrazumeva analizu svih hromozoma i ceka se 2-3 nedelje. Ali ako je PCR dobar, uglavnom se dobije normalan kariotip.
Sam postupak je trajao minut. Dr. gleda na ultrazvuku bebu i u kom je polozaju. Zatim nadje mesto gde moze da bocne iglom. Osecaj neprijatan, koliko i vadjenje krvi iz vene, znaci minimalno samo dok prodje igla. Sestra izvlaci spricom plodovu vodu. Ako se rade obe tehnike izvlaci se 20ml plodove vode. Dr. izvlaci iglu i gotovo. Uzorak plodove vode sam ja licno iznela i predala muzu.
Prepisao mi je antibiotik koji sam pila 4 dana i utrogestan 3*200, jer mi je bio ukinut i rekao da taj dan leskarim. Sutradan sam izasla kuci.
Takođe, smatram da je jako bitno ko ti radi AC.
Nadam se da sam ti malo olaksala i objasnila, a pogotovo ne treba da brines posto je dabl dobar.
Tu sam za sva pitanja!  sreca sreca sreca sreca
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Amniocenteza - Page 6 Empty Re: Amniocenteza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu