KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matične ćelije

+22
misic
Ema78
maki79
Orline
M.
heart84
jagodica
Simona
JocY
dr mali pariz
tuli
jelicapcelica
brinbili
lilly13
laKole
bobica83
Mrvica
angels
lilikan
catherine290505
nena beba
black magic woman
26 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Matične ćelije Empty Matične ćelije

Počalji od black magic woman 23/7/2009, 11:36

http://www.cryo-save.com/

za sve zainteresovane trudnice,buduće trudnice i mame jedan jako koristan link koji vas vodi u pravcu bezbednije i zdravije budućnosti vašeg deteta.

Pošto postoji veliko interesovanje za navedeno,a na postojećem sajtu postoje informacije o zastupniku Cryo-Save za Srbiju,Lifu i telefonima za kontakt,da skratimo proceduru i kažem da je Slavica Novović-stručni saradnik,možete je dobiti na telefone: 011 214 67 62 mob 063 387 694 i mejl slavica.novovic@cryo-save.com

U njihovom flejeru stoji da je cena 1510 eura+pdv za skladištenje u dve laboratorije u Holandiji i Belgiji na period od 20 godina.Cena uključuje transport,laboratorijsku obradu i 20-godišnje čuvanje

Takođe,zainteresovani ih trebaju kontaktirati u što ranijoj fazi trudnoće,kako bi im blagovremeno bio dostavljen set za uzimanje krvi iz pupčanika,kao i sve neophodne informacije.

Takođe,nigde ne stoji,da je proceduru moguće sprovesti isključivo u Beogradu ( nisam sigurna,trebalo bi proveriti sa njima) budući da u flejeru ističu da treba razgovarati sa ginekologom koji vodi trudnoću i reći mu šta planirate,kako bi on na vreme bio obavešten šta treba da uradi tokom porođaja.
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty MATICNE CELIJE

Počalji od nena beba 27/4/2010, 11:21

hajde drage moje, koja sta zna, sve info dobrodosle.
zanima me sve u vezi maticnih celija. sta , gde, kako, koliko, kod nas ili u svajcarskoj?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od nena beba 27/4/2010, 11:27

ja nadjoh ovo
http://www.cryo-save.com/rs/cryocord1.html
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od catherine290505 27/4/2010, 11:30

Neno mislis na vadjenje maticnih celija posle porodjaja i deponovanje u banke maticnih celija u inostranstvu ili?
Ako na to mislis kod nas, naravno, jos nema te banke kazu dace biti u Institutu za majku i dete od sledece godine navodno, bice besplatno ali svi ce moci da dobiju na koriscenje svacije. Sto se tice deponovanja u inostranstvo- ja sam cula za Mimu Fazlagic- dr iz Fronta koja ima ugovor sa Criosave -om iz Belgije, kosta 1800e i sva porodilista to rade -u Frontu je cena vadjenja 2.000din.- koliko se secam to je na 20 godina i porodica raspolaze maticnim celijama.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od catherine290505 27/4/2010, 11:31

eto pisale smo u isto vreme i koliko vidim dadoh ti dobre info Matične ćelije Icon_biggrin
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od nena beba 27/4/2010, 11:35

jesi , neg sta si! poljubac
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od lilikan 6/2/2011, 15:24

"SPEBO" uskoro otvara banku maticnih celija:

http://www.naslovi.net/2011-01-13/pravda/uskoro-banka-maticnih-celija/2257929




Poslednji put izmenio lilikan dana 3/3/2011, 15:24, izmenio ukupno 2 puta

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od angels 11/2/2011, 19:01

Osim gore navedene, ja sam naisla i na ovu banku www.neavita.rs, a sve dodatne informacije mozete dobiti na 069/8223-013. Tu vam sve lepo i strpljivo objasne i ne vrse nikakav pritisak na vas.
angels
angels

Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od lilikan 15/2/2011, 17:32

Privatna banka maticnih celija:

http://www.neavita.rs/index.html

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od Mrvica 28/12/2011, 22:22

Da li neko ima svezije informacije vezano za banke maticnih celija?
Da li je neko skoro koristio njihove usluge ili zna za iskustvo necije?
Ja planiram to da odradim pa istazujem gde i kako. Laughing
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od bobica83 28/12/2011, 22:27

Mrvice Zoka je u tome najsvezija.ja zakasnila pitaj nju slobodno!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od laKole 29/12/2011, 11:45

pošto radim u firmi koja se bavi zdravstvenim sistemom, često se dotaknemo i teme prikupljanja i deponovanja matičnih ćelija.
neću biti ni za ni protiv, samo ću skrenuti pažnju na jednu činjenicu - cijena, koja god je sad u opticaju ali se vrti tu negdje oko 2000 evra, je isključivo za deponovanje matičnih ćelija na određeni vremenski period u bankama biološkog materijala. eventualno korištenje matičnih ćelija u liječenju zahtijeva enormno veće sume novca. često ljudi zaborave na tu činjenicu, pa eto samo da skrenem pažnju i na taj dio.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od lilly13 29/12/2011, 12:41

lakole :: eventualno korištenje matičnih ćelija u liječenju zahtijeva enormno veće sume novca. često ljudi zaborave na tu činjenicu, pa eto samo da skrenem pažnju i na taj dio.

ajde mi molim te pojasni ovaj dio. Šta si mislila pod korištenje matičnih ćelija? samo ''uzimanje'' iz ''banke'' ili postupak liječenja?
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od laKole 29/12/2011, 13:24

i jedno i drugo.

Ukupna naknada (Depozit i Troškovi Usluge) uključuje troškove administracije, Seta za uzimanje i transport Uzorka, transport Uzorka od bolnice do laboratorije u Belgiji, obrada Uzorka, testiranje Uzorka na zarazne bolesti, krioprezervacija, pohranjivanje, čuvanje i održavanje u periodu od 20 godina.

ovo je citirano sa stranice firme koja u rs radi posredništvo vezano za prikupljanje i deponovanje matičnih ćelija. kako se vidi, ni cijena dopremanja matičnih ćelija iz Belgije nije uključena u set usluga koje se plaćaju.
btw, firma posrednik se, ako se matične ćelije skladište u inostranstvu, može i preskočiti, direktno se kontaktira izabrana banka, dobije se 'kit' i po uzimanju uzorka šalje u banku preko neke 'brze pošte' (uostalom, i oni to tako rade).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od brinbili 1/1/2012, 22:13

Kada je zdravlje u pitanju i necije izlijecenje mislim da kolicina novca ne predstavlja prepreku...Koliko sam u toku uz pomoc mat.celija se lijece mnoge bolesti,sto bi bez njih bilo nemoguce...

Mi smo ih sacuvali prosle godine,i da Bog da nam nikad ne trebale.
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od Mrvica 2/1/2012, 10:21

Brinbili, u kojoj banci cuvate?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od brinbili 2/1/2012, 13:19

Kod Cryo-Save smo sacuvali...Na 20god,a posle dijete odlucuje oce li uplacivati cuvanje i dalje...Nesto oko 2 000 eura nas je izaslo...

Nisi duzan nista da uplacujes dok oni ne provjere u Briselu ima li dovoljno materijala i je li dobar...Mat celije deponuju u dvije banke za ne daj Boze (u slucaju pozara ili neke nezgode sa jednim od "skladista")...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od jelicapcelica 5/1/2012, 13:22

drage moje
naletela sam na intereantan sajt za [url=maticne-celije.rs]maticne celije[/url] dosta korisnih informacija. pozdrav

jelicapcelica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od tuli 1/2/2012, 19:34

Takođe sačuvane matične ćelije kod Cryo-Save. Sve je teklo po ugovoru,bili su ažurni i u minut došli po uzorak,poslali na analizu i posle nekoliko dana nas obavestili da je sakupljeno dovoljno ćelija,da je uzorak dobar za čuvanje. Platili i posle 4-5 nedelja dobili sertifikat, u kome je jedinstveni bar kod,koji služi velikoj sigurnosti i brzoj dostupnosti uzorka u slučaju potrebe. Mali savet,birajte agencije koje pružaju mogućnost prikupljanja dve ili više doza. Samim ti dobijate čuvanje na dva mesta i više upotreba (za ne daj Bože,ni jedna od nas ne može zamisliti da joj se dete razboli.......ipak ih vredi sačuvati)
Mene je jako razočarao stav nekih dr po tom pitanju, na moje pitanje o prikupljanju m.ć. jedna mi je dr u NF rekla doslovno da je to glupo Shocked ,objašnjenje-i da vam zatrebaju,takva vrsta lečenja se ne sprovodi u SRB. Rolling Eyes
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od dr mali pariz 1/2/2012, 21:35

Ja razmišljam o tome, iskreno.
O tome ne treba mnogo po netu čitati. Da imam dilema, pitala bih vas koje ste to obavile,ili bih direkt. kontaktirala neku od bolnica gde se one čuvaju,i porazgovarala-e-mail-om.
Svašta...za komentar te dr .
Pa u tom slučaju da zatrebaju matične,sigurno se neće lečiti u SRB. Mislim, nemam komentar.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od JocY 1/2/2012, 21:50

Ja verujem da je buducnost medicine u maticnim celijama i da ih treba sacuvati. Cak iako se ne leci sad kod nas ovom metodom to ne znaci da se nece leciti za dve , pet, dvadeset godina. Maticne celije koliko sam cula se cuvaju do 20. rodjendana deteta a onda ono samo odlucuje da li ce nastaviti da ih cuva i dalje. Pre dvadeset godina IVF se retko kome radio a sad... Ko zna sta ce biti i kad i da li ce ikad u zivotu nekom trebati ili ne, ali zlu ne trebalo, bolje ih je imati (naravno ako finansije dozvoljavaju) pa neka se nikad ne iskoriste.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od Simona 2/2/2012, 07:18

Ja isto razmisljam kao Jocy. Da sam imala biolosko dete svakako bih ih sacuvala... Ovako kod usvojenog deteta necu imati tu mogucnost, ali valjda cu imati srece da nikad ne zatrebaju...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od Mrvica 2/2/2012, 11:00

Ne daj Boze da zatrebaju pa svako bi vodio dete i u inostranstvo, i skupio koliko treba para. Ovako bar imas sansu, akoih ne ostavis, sta onda... Nemas ni tu sansu...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty MATIČNE ĆELIJE

Počalji od jagodica 2/8/2012, 12:33

Da li razmišljate o ovoj opciju i za koju kuću ste se opredelile i zašto? Da li je neka od trudnica već sačuvala matične ćelije? Ja ozbiljno razmišljam, razlike u cenama su male i najverovatnije ću se opredeliti za neku koja daje mogućnost plaćanja na rate.
Pozdrav!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od heart84 2/8/2012, 14:39

Ja cu ih bez razmisljanja sacuvati Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Matične ćelije Empty Re: Matične ćelije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu