Lazarov dnevnik

Strana 3 od 22 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nena beba taj Čet Apr 22 2010, 08:47

anuskice evo i mene na ovim vasim stranama, konacno!
posebno mi je milo kad vidim bebu, nekoga koga pamtim odavno i pratim kroz sve faze borbe! sve do ovog divnog ishoda!
deckic ti je pravi baja!
cmokic

nena beba

Broj poruka : 4741
Datum upisa : 08.04.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj Pet Apr 23 2010, 11:52

Neno, daj Boze da uskoro vidimo tvoju bebu na ovim stranama [Only admins are allowed to see this image]
Borba sa neplodnoscu izgleda kao vecnost,ali jednom kad pobedis u toj brobri, sve se odigrava munjevito... Ja sam jos u cudu kad gledam moje dete...

Danas imamo i jednu tuznu vest.
Ko je pratio na FSH forumu, zna da sam se radovala jos jednoj prinovi u nasoj porodici. Moji brat i snaja,koji imaju dvoje dece, vec poodrasle (11 i 9 god.) pokusavali su cetiri godine da dobiju trece. To se napokon i desilo, kad se vec nisu ni nadali vise. Medjutim, juce su saznali da beba nosi anomaliju: tzv. gastrosizu, creva se nalaze u amnionskoj duplji jer se nisu pravilno povukla u trbuh [Only admins are allowed to see this image] Jadno malo cedo od 12 nedelja... videla sam i slike sa 4D, vec formirana lepa beba, ali... Predocili su im da se operacije rade po rodjenju, ali da je smrtnost tih beba svejedno velika, i da je najbolje da urade kiretazu. Pogotovo sto vec imaju zdravu decu.
Uh, uzasno mi je bilo kad su juce dosli kod nas s tim nalazom...
Ja sam jos bila u pidzami, rascupana i umorna, na ivici suza od umora jer je Laza stalno plakao... i ta me je vest, na zalost, na ruzan nacin otreznila i probudila. Imati zdravo dete - kakvo bogatstvo! Nosicu ga citav dan na rukama i grudima, necu spavati ni jesti vise od minimuma koji mi je neophodan - samo da bude dobro.

Anuska

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj Pet Apr 23 2010, 12:07

joj anuska, bas tuzna vest.
da, nije dovoljno samo dobiti dete, stvarno je vazno i da bude zdravo jer gledati detetovu patnju je najteze...

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maša taj Pet Apr 23 2010, 15:45

Jaoj, milion puta sam se pomolila dragom Bogu i u molitvi rekla ili da mi da zdravo i pravo ili nikakvo! sebično ili ne, ne znam, ali duša me zaboli kad vdim jadna i nemoćna mala zlata..bolesna...svakodnevno šetam sa mojom Lenom kroz šumu-park, svakodnevno vidjam majku i ćerku (inače smo kućni prijatelji), obe rodjene sa problemom, majka donekle i sposobna ali dete!? užas!!! I svakoga dana zahvalim dragom Bogu što mi je podao zdravo dete, poljubim je svaki put kad njih dve vidim...anuška, jako mi je žao tvog brata i snaje, nije lako nikako, šaljem im jedan veliki zagrljaj podrške, i njima i tebi....ljubim

maša

Broj poruka : 909
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hitron-Luka taj Pet Apr 23 2010, 18:20

Anuska , jako mi je zao [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Ljubi svoje zlato

Hitron-Luka

Broj poruka : 2224
Godina : 41
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj Pet Apr 23 2010, 18:31

Anuska, sve osecash ne treba nishta da ti govorim.
Proci ce to nespavanje max 4 meseca dok Laza ne ukapira da je jedinka za sebe.On josh misli da je u maminoj utrobi i kako to ne dobijam sve na gotvs neko sad tu moram da cevcim neshto shto cini da moj stomacic ne grogoce i muci me.Pa josh kad to uzmem ono opet neshto ovaj moj stomak izvoljeva. [Only admins are allowed to see this image]
Dok se okrenesh on ce tako da lazi... [Only admins are allowed to see this image]
Zhao mi je shto tvoja porodica prolazi kroz ove tuzhne momente.
Ne zanam da li se secash moje price kad sam srela zhenu moj bivsheg, i njene price o izgubljenom srednjem sinu u 37 nedelji.
Po prici bih rekla da je bio ileus.Ali 5 meseci kasnije opet zatrudnela i ima drugog zdravog sina.
Hvala ti na javljanju... [Only admins are allowed to see this image]
Ljubim vas [Only admins are allowed to see this image]

Republica

Broj poruka : 2496
Godina : 47
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj Sub Apr 24 2010, 11:53

Anuška,jako teško i žalosno je to.
Teško je reći,ali mislim da je bolje da prekine trudnoću...sigurno će im doći sledeća,bolja,i dobiće i treće dete,koje će razmaziti kao miljenika malog Wink

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj Sub Apr 24 2010, 12:47

U utorak je komisija koja treba da odobri kiretazu u Visegradskoj. Dr im je rekao da se zahvale do neba doktoru koji je na vreme video anomaliju. Inace, bolno je i ironicno da ce isti dr koji je mene porodio raditi i kiretazu, slucajno je tako ispalo...
Sta je tu je sad. Nije zanemarljiva uteha to sto imaju dvoje zdrave dece, decaka i devojcicu, a ni to sto je moja snaja mladja od mene tri godine, i imaju jos vremena za trece.

Mislila sam da ce Laza imati batu ili seku vrsnjaka, ali dobro... Necemo vise da pisemo o tuznim stvarima u njegovom dnevniku.
Samo da nam prodju grcici... a onda ce doci zubici, i ostalo Laughing
Sledece nedelje idemo na prvu kontrolu. Bas me zanima koliko je napredovao. "Odokativnom" i "odrukativnom" metodom reklo bi se da vec ima 4,5 kg Razz Imene ceka reumatolog, nesumljivo, samo hoce da se nosi...

Anuska

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj Sub Apr 24 2010, 13:12

Anuska ljubi to malo cudo [Only admins are allowed to see this image] . Kao sto si rekla da ne pisemo o tuznim stvarima u Lazarovom dnevniku, samo cu dodati da mi je bas zao zbog tvojih i te male bebice.
U iscekivanju novog izvestaja [Only admins are allowed to see this image]

catherine290505

Broj poruka : 5990
Godina : 35
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoxa taj Ned Apr 25 2010, 23:04

Anuska, jako mi je zao zbog tvojih....
Nadam se da Lazara grcici popustaju! Meni je isto tako bilo slatko da Nina pajki pored mene, jojjj nista sladje! Samo sto je njoj to ostalo do dana danasnjeg, najvise voli da je pored mene a ni ja se ne bunim. Pajki ona i u svom kreveticu ali ako se probudi u toku noci zavrsi kod nas.

zoxa

Broj poruka : 2605
Godina : 40
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj Pon Apr 26 2010, 07:50

samo da vas ljubnem poljubac

nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelence taj Pon Apr 26 2010, 15:39

Anuska pa ja nisam svracala nekoliko dana a tata vidim dozvolio da se sin pokazuje tetama na forumu i po drugi put [Only admins are allowed to see this image] ali kakav decko,kakav ozbiljko,a tek sto je napredovao mashala,pu pu pu sto bi rekle babe.
Divan je i tako bebast,a tvoji postovi, eh puni divne setne energije i beskrajne ljubavi,i opet si u pravu upute oni osmeh mami i to potpuno smislen i jedinstve,da bi mogla dalje, da ne klones od umora,samo da sto ne kaze SUPER MI JE VOLI ME JOS I JA TEBE VOLIM,jel da?
I ti si spremna da poletis iako jedva hodas [Only admins are allowed to see this image]
Divni ste, ljubim vas i zaista mi je zao za porodicni problem ali hvala Gospodu na dva andjela koja vec imaju.

Jelence

Broj poruka : 3159
Godina : 42
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj Pon Apr 26 2010, 18:38

Bas tako, Jelence.
Evo nekoliko dana ne uspevam nikako da odmorim, i mm i ja smo iscrpljeni... Grcici jos traju, a dokle ce - ne zna se. Zao mi ga bude kad mi se i u rukama grci, savija, cvili i stenje. Tad ne pomoze nista, nekad ga ostavim na krevet da se isplace a on se jadan zaceni--- e, onda placemo oboje. Ali ne mogu, tako sam umorna... Sinoc, nakon sto smo lepo prosetali prvi put napolju u kolicima, nakon podoja mene uhvati takva jez i drhtavica da sam se bas uplasila. Pomislila sam da nije od rane, mada su mi napokon ispali konci i pocela je da zaceljuje. Sve me je bolelo, pokrila sam se sa dva pokrivaca, a kad sam se napokon ugrejala, izmerim temperaturu 38... Uzmem Paracet, ali posle shvatim da je izgleda sve bilo zbog grudi, jer mi se leva dojka malo stvrdla. Laza je to lepo nocas izvukao, a posle sam i izmlazala. Vise nemam temperaturu, ali sam sva lomna. Opet me bole krsta, stomak, karlica - nez nam ni sama vise sta - da li se to sve sad vraca u normalu, ili sam se ipak preforsirala...

Ali, uz sve to, kad se Laza osmehne i napuci svoje usnice, ili zgrabi moju dojku halapljivo kao sto ume - ma, sve prodje jer znam da je on dobro, i da ipak uspevam da budem dobra MAMA smajli angel

Ljubimo sve tete i male drugare i drugarice c

Anuska

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj Pon Apr 26 2010, 18:42

UF Anuska nadam se da ce sve biti ok, ipak ako se ponovi temperatura, konsultuj se sa dr. Ljubac za Lazara [Only admins are allowed to see this image]

catherine290505

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj Uto Apr 27 2010, 13:58

Anuska, mila hajde do apoteke i kupi si ovo:

[Only admins are allowed to see this link]

Preporucuje se i majkama koje doje i tako cesh Lazi preneti probiotike.To shto te sve boli , znash zashto je.Vraca se sve na svoje mesto.A s obzirom da si neispavana,nervozna prag tolerancije za bol ti je pao i sve osecash vishe nego da je sve kako treba.
Malo pomoci sa strane za grceve kod Laze unesi.
Ne znam shta koristish ali probaj s ovim shto sam ti ostavila.
Grlim vas. [Only admins are allowed to see this image]

Republica

Broj poruka : 2496
Godina : 47
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesalela taj Uto Apr 27 2010, 14:04

Anuška i mi se isto mučimo sa stomačićem, evo noćas se posle kupanja probudila u 23:30, spavala nekih tri i po sata i onda jutros do 06:30 oka sklopila nije,hoće da jede, pa se bori sa sikom pa se zacrveni, pa taman zadrema krene stomak i tako sve u krug...a onda i preko dana isto tako...šta da ti kažem, sve mislim da kada krenemo u šetnju i ja ću malo da živnem kao i ona...i mi idemo na kontrolu sutra ili prekosutra ali koliko siki sigurno se preko 1kg ugojila...Ljubimo vas, izdržite... [Only admins are allowed to see this image]

nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 36
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj Sre Apr 28 2010, 09:55

Uh, zaista smo na granici izdrzljivosti... Evo sad sam ga ooocajna (a i besna, na zalost ne mogu da kontrolisem ni ta osecanja) spustila na krevet spremna na jos jednu tiradu placa sa zacenjivanjem, a on, zacudo, cuti. Stenjucka i savija se, ali bar malo CUTI. Ja sam jos malo pa odlepila potpuno!
kao slag na tortu, komsinice iz susednog stana, neke studentkinje, pocele su da lupaju na zid kad Laza place - ???!!! Mom muzu su se zalile pre neki dan u holu kako su nabavile cepove za usi i kako moraju da uce u citaonici itd. Ne mogu da zalislim kakav bezobrazluk! To sto smo mi slusale njihove zurke do jutra i zaj...anja (ali bez ovog ZA, kad vec moram da budem i prosta) - to nikom nista... Ako samo jos jednom lupnu, ima da oddjem ja njih da nalupam pa ce spavati, ali u pravoj komi. Odlepila sam, kao sto vidite... Sad
Moja rana, uz to, nije dobro. Dobila sam fistulu sa nekom zlezdanom cistom koju imam od ranije, tako da se zurka nastavlja, antibiotici itd.

Popodne idem sa Lazom na prvu kontrolu. U popodnevnu smenu, od 13 h. Ako uspemo da se spremimo i organizujemo. I ako nas prime - jer kad sam zvala telefon u jednom novobeogradskom DZ su mi rekli da su njihovi pedijatri prebukirani i da ne primaju novu decu. Ma nije valjda?! Meni ionako treba samo vakcina za dete, a s obzirom da je zakonom obavezna, mislim da ce negde morati da me prime... Stvarno nikad kraja nebulozama u ovoj zemlji.

A i Lazinom strlpljenju je dosao kraj pa moram da zavrsim ovaj post. Mozda bi bilo najbolje da ga izbrisem, ali i to je deo naseg dnevnika, na zalost, poslednji dani su nam svi ovakvi...

Inace, dajem mu Espumisan ponovo, bila sma prestala nekoliko dana i uvela caj od komoraca. Ma nista to ne vredi... Pokusacu i taj preparat, Republica, nece smetati ni meni ni njemu.

OdoK, da ne pocne lupanje na zid, a onda cete mozda citati o nama u crnoj hronici, hehehe

Anuska

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj Sre Apr 28 2010, 10:16

Joj Anuska svasta nesto ti se desava [Only admins are allowed to see this image] -iskali se na komsinicama [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] . Nadam se da ce uskoro biti bar malo lakse [Only admins are allowed to see this image] , ljubim vas puno!!!! [Only admins are allowed to see this image]

catherine290505

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesalela taj Sre Apr 28 2010, 13:25

Joj draga šta da ti kažem, i ja izgubim na kratko strpljenje, nije to ništa čudno, to je samo od UMORA...a što se tiče komšinica da sam na mestu tvoga muža (bolje on nego ti, on će to možda smirenije) ja bih im se slatke majke n....., znaš šta sam htela reći, ma kakav je to način, pa nije to nešto izazvano namerno tipa svadja izmedju vas ili nečije iživljavanje, to je samo beba koja ima grčeve i normalno je da plače i , nemam reči...teraj to u tri lepe...Žao mi je što te je sve snašlo i rana izmedju ostalog, proći će sve nadam se brzo a onda da uživaš sa svojim sinom...Ljubimo vas... [Only admins are allowed to see this image]

nesalela

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj Sre Apr 28 2010, 18:44

Ne znam sta da ti kazem a da te utesim. Znam da nemas vremena da citas moj dnevnik(pocetak),ali i kodmene je bilo slicno. Zalila sam se svaki dan! [Only admins are allowed to see this image] Proci ce i bit ce super ali samo pitanje je sta raditi dotle a da ne izludis!!! Ja sam ti predlozila setnje, ne sa bebom nego SAMA sat vremena, svaki dan,naravno ukoliko si u mogucnosti.
Drugo,ono sto sam ja trebala u to vreme da uradim ali na zalost nisam,je da uzmem devojku, barem jednom nedeljno na nekoliko sati da mi pricuva bebu, da se ja malo odmorim.
Ja sam to uradila tek u 7 mesecu, i sada imam devojku koja dolazi jednom nedeljno a za to vreme ja izadjem sa drugaricama,idem u shoping,kuliram ili jednostavno legnem da spavam.
Tebi je jos rano za tekve akcije(shoping, kafici)posto je Laza mali, ali mozes, recimo, pozvati devojku da ti pricuva Lazara na sat-dva a ti da budes kuci i za to vreme malo dremnes.Mnogo ce znaciti i tebi i njemu! Moja devojka naplacuje 200 din sat vremena.

Gala

Broj poruka : 2962
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj Sre Apr 28 2010, 18:57

Evo, smirili smo se...
Nekako smo se spakovali i otisli u DZ, prvi put sami nas dvoje sa kolicima Laughing Uz put sreli komsije - mamu i drugara iz porodilista koji je mladji jedan dan, ali je imao identicne mere na rodjenju kao i moj Laza (a tek iznenadjenje kad smo otkrili da smo komsije zgrada do zgrade). I onda je sve bilo lakse... Laza se odjednom ucutao, uziva dok se vozika, a nas dve mame brbljamo i razmenjujemo iskustva.
U DZ ni da se cuje - najbolje dete tamo Shocked Izgleda da je covek samo zeleo promenu i drustvo, dosadila sam mu Razz

Dr je bila bas zadovoljna kad nas je pregledala. Napredovao je 1500 g od izlaska iz porodilista as Kaze, da nije na prirodnoj ishrani, stavila bi ga na dijetu. kad sam rekla za grceve - ona kaze, pa nije ni cudo kad toliko jede, svako zadovoljstvo se placa Very Happy Imamo malu pupcanu kilu (Repy, imam u vidu ono sto si mi rekla yes ) a sve drugo je o.k. Beba za primer. Uh! Ja sam, naravno odjednom zasijala i zaboravila sve muke od jutros... U povratku iz DZ smo se jos svrckali sa drugarom, a Laza spavka li spavka, samo se malo promeskolji, i uziva... Znaci, od sad - samo u kolica, i napolje. Veceras je isto spojio dva sata sna odjednom i ja sam presrecna!

Inace, specijalista za ishranu iz Instituta za majku i dete nam je savetovao da, kad smo vec toliko ocajni zbog grceva, pokusamo sa tim da ja ne uzimam sedam dana mleko i mlecne proizvode, cak ni namirnice koje to sadrze tipa keksa, cokolade. Uradicu i to, mada mi je bezveze da ne uzimam mleko jer cu trositi sopstvene rezerve kalcijuma iz organizma, ali, ajde, izdrzacemo sedam dana.

Republica mi je sugerisala mogucnost postojanja preponske kile - bice provereno. Ova pupcana ne bi trebalo da mu smeta, ali videcemo...

Ljubimo vas sve Laza i ja, ovako smireni, uspavani i - debeli cveće

P.S. Sad videh Galin post sunny - to za setnje je evo dokazano tacno, cak i sa Lazom za sada, a verujem da bi mi i solo znacilo. To za devojku, - bas sam o tome razmisljala ovih dana i pitala se postoji li takva mogucnost "parcijalne pomoci", bar jednom nedeljno. Super je sto ima, i sasvim je prihvatljiva cena; savet je super, svakako cu razmotriti yes

Anuska

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelence taj Sre Apr 28 2010, 22:53

Ma divno divno,i veruj mi da sam se toliko bila iznervirala od tvog predhodnog posta,da mi je doslo da saznam gde zivisi odem do tih guski i nalupam im shamare,ma zamisli koja je to drskost,pa ....ma ne nemam reci.
Kada je moja A plakala tako od grcevau pocetku,ja sam isto imala frku da ce mi komsije zaliti,i sretnem komsiju do mene i sva se uprepodobim,pa izvinite eto sta cu,malte ne me bilo sramota sto mi dete place,kao da sam ja nesto kriva,a crnograc pa mi rece nesto tipa kome tosmeta dabogda mu zasmetalo nesto ne znam vise sta i poljubi me covek u ruku,kaze hvala sto ste nam rodili jos jednog srbina.
Ja u soku od pozitive i tada shvatim da ima i normalnih ljudi.
Ajd uzivajtevi debeljani dobri i daj resi te kokoske da im ne dolazim ja [Only admins are allowed to see this image]

Jelence

Broj poruka : 3159
Godina : 42
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj Čet Apr 29 2010, 10:48

Bravo za slatkog Lazica koji tako lepo napreduje i koi uziva u setnju sa [Only admins are allowed to see this image] .
Ovo za mlecnu ishranu mi je bas cudno nisam znala da i oni mogu da prouzrokoju grceve [Only admins are allowed to see this image] ,al ako tako dr kaze onda valjada moze.
a za pupcanu kilu nemoj brinuti imao je i Marko i posle mu se sama povukla.
Ljubimo vas tako uspavani i debeli [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

caci

Broj poruka : 4557
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesalela taj Čet Apr 29 2010, 16:20

Anuška reci mi koliko je porastao Laza, čisto da uporedim sa mojom maleckom? Ljubac za vas dvoje... [Only admins are allowed to see this image]

nesalela

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj Pet Apr 30 2010, 22:47

Anuska mnogo je sladak Lazar. Secerko maleni, nadam se da su grcici malo popustili. Mi smo imali tu srecu da Ana nije imala ni jedan jedini grc. Ja sam se pored nje odmorila.
Bravo za lepo napredovanjem i evo lepog vremena i pravac setnja. [Only admins are allowed to see this image]

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 23:09

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 22 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: