KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dunjin dnevnik

+25
gea
Orline
Struzzo
Nefertari
tuli
dr mali pariz
bebko
Tinche
Hitron-Luka
Agata27
maja76
maša
adriatika
dejna
Jelence
nesalela
Anuska
caci
eni
zoxa
maus
Sami
MARA
catherine290505
HappyGirl
29 posters

Strana 12 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Nefertari 26/12/2010, 21:27

Ti treba malo cesce da postavljas Dunjicine slicke, cura je bas narasla. A jesi li probala neko adaptirano protiv povracanja? Znam da ih ima ali nisam bas sigurna kako se zovu. Jer je Dunjica bila dobra ove godine, i da li je dobila neki pokloncic od deda mraza?
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 26/12/2010, 23:17

Baš je porasla i baš je slatka!!!! Ne znam ništa oko mleka da posavetujem, ja bih svakako uvela kravlje kad bi moje dete povraćalo na adaptirano, mislim da nije rano, ja sam ga uvela od 9. meseca po preporuci pedijatra. Na kraju laktacije sam joj jedno vreme dodavala humanu i nakon nekoliko dana sam prešla na kravlje. Ljubimo!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od MARA 27/12/2010, 08:35

Povracanje je verovatno zbog prisustva laktoze u mleku
Probaj da joj das adaptirano bez laktoze tipa humana hn,aptamil fl,bebelac fl
Isto je bilo i sa V povracao je od kravljeg,onda smo 10 dana bili na humani hn i sad se opet vratili na mleko sa laktozom i nema nikakvih problema
Bas je medena Dunja
Tvrdoglab\vo dete-a koje nije u tom periodu
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od catherine290505 27/12/2010, 15:23

Dunja je preslatka!!!
Mi smo se bavili zbog Nerinih zdravstvenih tegobica raznim mlecnim formulama, formule bez laktoze meza da uzima samo ako se dokaze da je to razlig povracanja a imala bi kao Nera brojne i prolivaste stolice ali ono sa cim mozete da probate su formule koje se brze zgrusnjavaju u zelucu pa ih je teze povratiti, postoji Novalac i Aptamil pa vidite, naravno uvek se treba posavetovati sa pedijatrom. Bitno je da je ona vesela i srecna. srca
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 27/12/2010, 18:52

ne znam...mozda pocnem sa kravicom...videcu... maso,kako leni spremas kravicu?
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 27/12/2010, 20:39

jedno pitanje....ako joj smeta lakotoza u mleku zar ne bi trebalo onda da ga stalno povraca? posto je dunja meni napocetku povracala,pa 5 dana ne,pa u poslednjih 4 dana povraca ga samo ujutru..... Sad
jutros sam je samo podojila i nisam joj dala adaptirano.... mozda ujutru posisa vise mleka nego uvece ....pa joj je adaptirano visak... ali bi onda trebalo malo da povrati,bljucne...... ona povraca skoro sve sto je popila .....
ako je laktoza,zar ne bi trebalo da joj smeta tokom celog dana?
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od BiKsi :) 27/12/2010, 20:45

E slatkog li Deda Mraza! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 27/12/2010, 20:57

Dejna, moja Lena pije obično dnevno mleko a ne onu dugotrajnu kravicu. Obavezno ga skuvam, bez obzira što piše da ne mora. lena ne vooli toplo mleko pa ga obično skuvam uveče, ujutru samo malo podgrejem koliko da nije ledeno iz frižidera i to popije. Kad sam prešla na kravlje mleko, davala sam joj ujutru i uveče po flašicu, u poslednje vreme joj ne dajem flašicu uveče da je ne budim ali joj je večera obavezno nešto kuvano u mleku. Inače, savet za obično dnevno mleko sam dobila od komšinice koja je dečiji stomatolog i koja naravno kroz praksu prati seminare o sadržaju kalcijuma i po njoj u dugotrajnoj kravici nema ničega korisnog. Isto su mi rekli i pedijatri sa odeljenja, dok su oni u dispanzeru bili isključivi da to mora biti ad dugotrajna kravica sa 3,2% mlečne masti. Iskreno, od kako je nastala frka sa mlekom, ja skoro da i nisam videla da igde iam bilo koje sa 3,2%mm tako da Leni dajem sa 2,8%. Počela sam sa 1,6% nekih mesec dana pa onda prešla na 2,8%.
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od catherine290505 27/12/2010, 21:45

Dejna Nera je intolerantna na laktozu, to se utvrduje jednim testom na secere u stolici moze lako da se proveri, medjutim Nera nema te simptome tj. ne povraca vec je imala dosta vodenastih stolica, slabije je napredovala i sl..Da li ti je neko savetovao da vidite da nema reflux, mada povracala bi cesce zbunjen ?! Jel povraca samo mleko ? Kazes da poslednjih par dana ne povraca? Sta kazu pedijatri na to?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Anuska 27/12/2010, 22:14

Pitanje je i koliko je to "sasvim malo" tvog mleka... Moguce je da ga ipak ima vise nego sto ti mislis, i da joj to zaista bude visak kad joj posle podoja das i mleko. Jer, to povremeno povracanje meni ne lici na nepodnosenje odredjenog tipa mleka.
Adaptirano je svakako bolje za dete do godinu dana od obicnog kravljeg mleka, ali pokusaj i sa kravicom. Mislim da bi to trebalo da bude punomasno mleko sa 3,2 % ml. masti bar do dve godine. Deci procentualno treba vise masti u ishrani nego odraslima.
U svakom slucaju, Dunji sada treba najvise pola litra mleka za dan, a to ukljucuje i kasice s mlekom, i jogurt i sve druge ml. proizvode. Tako da, ako uzima dva puta dnevno mlecnu kasicu od recimo 150-200 ml, i pri tom dobije kasicicu pavlake, putera ili soljicu jogurta - to ispadne sasvim dovoljno i bez dodatnog cistog mleka. A ako jos izvuce iz sike 200-300 ml sto verujem da imas za dan - puna kapa mleka.
Sto se tice tipa formule, one sa oznakom AR su tzv. antirefluks tj. malo su gusce i otezavaju vracanje mleka iz zeluca kod dece koja ima sklonost ka tome.
Na kraju krajeva, ne mora ni da pije cisto mleko (pogotovo ako koliko-toliko sisa), moze da ga dobija kroz kasice, a ako voli jogurt, kefir, pavlaku - to je sve svarljivije i zdravije od obicnog mleka...

Ljubim Deda Mrazicu, slatku, sladjanu. Jel to ona puzi?
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 28/12/2010, 20:25

dunja mi je dobila sinoc 38tmep.upala grla,na palitrexu je ... evo j ima 38.5 ne mogu da joj skinem .popila paracet. ,masiram alkoholom ,kupanje u mlakoj vodi.... vrela je i dalje!hvata me panika!
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 28/12/2010, 20:31

Uh Dejna baš mi je žao, jesi li probala kukuruzno brašno da natopiš sa sirćetom pa da staviš u čarapicu i da joj obuješ? Probaj ništa te ne košta, tako je nama mama skidala temperaturu....proći će je brzo valjda, evo molim se da tako bude... molitva
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od catherine290505 28/12/2010, 20:50

Uff sto mrzim temp. jesu ti rekli da dodjes ponovo sa njom ako predje temp. neku vrednost?
Bas mi zao male duse.. Crying or Very sad

Meni inace jedna dr rekla da tek na 38.5 dajem paracetamol a do tad da pustim da se organizam sam bori, a Nerin pedijatar da joj dam na 38., Koliko je proslo otkad si joj dala?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Nefertari 28/12/2010, 21:33

Hej samo polako, 38.5 nije bas toooliko visoka temp, daj malo vremena leku da deluje, tusiraj je bez kvasenja glave, napravis vodu za stepen nizu od njene telesne temperature, nemoj mnogo alkohola, upijaju ga preko koze. Obicno cepici brze a i duze deluje od paracetamola, kada tem ne pada dugo onda moze da se kombinuje na 4h sa cepicima. Mozes joj stavljati hladne obloge na vrat, naravno ne dugo. Nekih 30-45 min je potrebno leku da deluje
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Anuska 28/12/2010, 22:11

Uh, Dejna razumem te. Ali sad tek, zapravo Crying or Very sad
Ja jos nisam panicila na 38,5 ali 40,3 me je vec bilo izbacilo iz koloseka. Medjutim, i mi smo problem resili samo sa antibiotikom u sirupu. Moguce da nije ni bio potreban jer je na kraju sve licilo na virus ali neka je bio pokriven, ipak je 40 previse.

Ja sam Lazi davala Febricet 4,5 ml na 6 h (za njegovih 10,5 kg), a moze i Eferalgan cepic umesto sirupa. Stavljali smo mu i carapice u kojima je palenta (nismo imali kuk. brasno) natopljena sircetom, sto kaze Lela- mislim da mu je i to znacilo.
Glavno je da dok su joj rukice i nogice hladne (ili ima jezu eventualno... meni je Laza imao pravu groznicu, sav je drhtao... to se desava dok temperatura jos nije dostigla visinu koju je naumila, tj. dok se termostat u mozgu ne adaptira) onda je pokrivaj i utopljavaj ali cim vidis da se ugrejala i da je topla, crvena, skini je - tanka pamucna majicica, bez pokrivaca, ne sme da se pregreva tad... moze i oblogice, moze i topla prijatna voda u kadici da se brcka ako hoce. Izbegavaj alkohol i trljanje - time se samo pogorsava jer se sire krvni sudovi u kozi i dete jos vise zagreva, a alkohol se vrlo lako resorbuje kroz kozu i desi se cak da se dete omami.

Nemoj da se bojis decjeg frasa. Svega 3% dece je tome sklono, i to obicno ako je neko u porodici vec imao nesto slicno. Ostali mogu imati i 40 - nece se nista desiti. A cak je i fras, iako vrlo dramatican za roditelje, u sustini nacesce bezazlen.
Odoh predaleko... ali cisto da imas na umu.

Proci ce, videces. Posle ce biti ona stara. Poji je sto vise.
Moj Laza sad kad se oporavio pije vode vise nego ikad, spava bolje nego ikad, i jede kao mecava - ocigledno njegov mali organizam pokusava da se restituise osmeh srce

Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 28/12/2010, 22:58

Jaoj,krenula je ta temperatrura redom da napada malek kutanske bebe!!! I Lena je danas dobiula, 39 ima, masiramo se alkoholom, komova rakija nam je spustila na 38, tuširanje mlakom vodom, sad ćemo paracetamol da nam noć bude mirnija. Vodili smo je kod doce, grlo je čisto, pluća čista, samo je nos slinav, voda curi iz njega i temperatura. Dobili smo palitrex.... Držite se drugari...ljubimo!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od MARA 29/12/2010, 08:36

Anuska aj mi ti sa tvog aspekta pojasni sledece
Nama i neonatolog i pedijatar savetuju sledece kad je tem u pitanju,masiranje nikako-to si rekla,alkohol nikako,hladna voda i obloga od iste da,najcesce prepone i vrat.Tusiranje vodom od 37 stepeni,nikako hladnijom i naravno obavezno i glavu istusirati.E sad ti kazes ako se desi drhtavica,jeza u tom slucaju nama savetovali suprotno,nikako utopljavanje,V doziveo jednom to al na 38,5 trajalo min i proslo bez utopljavanja.Mi nikako ne dajemo nista do tem 38,5 uvek pustimo da se organizam bori ko sto kety kaze.
Dejna nek se Dunja sto pre oporavi,i ovo vreme ubi,do pre nekoliko dana debeliiiii + a evo sad debelii -.
ljubim
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od caci 29/12/2010, 15:56

[Only admins are allowed to see this image]
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 30/12/2010, 21:35

Kako ste drugaRICE???? Da li je prošla temperatura???
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od MARA 31/12/2010, 13:19

Srecna nova godina
Jeste li bolje
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maus 31/12/2010, 16:57

Drugari srecna Nova godina osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Nefertari 31/12/2010, 18:36


[Only admins are allowed to see this link]
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 31/12/2010, 20:45

[Only admins are allowed to see this image]
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 1/1/2011, 09:57

drage moje samo va m se javim i pozelim sve najlepse! poseticu vase dnevnikue uskoro!!!

dunja od sinoc nema temp ali ima osip po trbuhu,grudima,ledjima,licu,iza usiju!mislila sam da su boginje!!! kaze pedijatar da je to neka infenkcija posle temp! zove se nesto .... exitoma subitu...nisam tacno napisala..... sada ima jedva 36c! izludecu





dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Anuska 1/1/2011, 14:50

Srecna Nova godina, Dunjice!
Super sto je temperatura prosla. To je virusna bolest - exantema subitum ili rozeola infantum; kao neka vrsta blagih boginja, bezazlena je. Samo je sad jos malo pricuvaj, bez poseta i sl. jer kao i sve virusne bolesti tog tipa, hoce da malo snizi imunitet i izlozi dete drugim bolestima.

Maro, mene su tako ucili Wink,a i iz licnog iskustva - kad imam groznicu i jezu uzasno mi je hladno i samo mi jos fali da mi neko stavlja hladne obolge i skida pokrivace... Ne znam, uvek ima mnogo misljenja i na tom polju - skidanje temperature. Ma glavno je da prodje! lol!
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 12 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu