NADALINA je trudna ... prirodno!!!

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: NADALINA je trudna ... prirodno!!!

Počalji od maus taj 23/9/2010, 22:22

Stefane dobro dosao i sve cestitke roditeljima!!!!
Nadalina vas sve pozdravlja!
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pakki taj 27/9/2010, 04:10

Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 41
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 29/9/2010, 13:35

Stefane sigurno si kuci i uyivas sa batom mamom i tatom.
Nadalina kad stignes napisi koju rec
Ljubim vas
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 29
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 29/9/2010, 22:28

Jaooo, Stefane, srce moje pa ti si nam stigao! Dobro dosao i srecan i zdrav nam bio!!!! osmeh srce
Gala

Broj poruka : 2954
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2/10/2010, 14:07

O pa nova beba na kutku! Nek je roditeljima sa srećom! Stefane, momčino, dobrodošao i srećan, voljen, i radostan uvek bio!

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:1.Spebo,2009.ICSI-beta 2.5, biohemijska, 2. Spebo 2010.FET-beta 463-biohemijska,3. Spebo 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise! 4.Spebo,2016.ICSI-beta 4.
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 20503
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 8/10/2010, 08:02

ljubav ljubav ljubav
MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jul taj 13/10/2010, 13:54

nisam stigla da cestitam trudnocu, ali za rodjenje Stefana ne zaostajem mnogo...s malim zakasnjenjem STEFANE DOBRODOSAO, VESEO I ZDRAV BIO, CESTITAM MAMI I TATI I LJUBIM MALOG JOVANA likeit
jul

Broj poruka : 616
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jovana 77 taj 13/10/2010, 15:07

ČESTITAMMMMMMMM bb bb bb bb konfete čestitamo
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 39
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 14/10/2010, 08:53

Da mahnem. Mi bismo volele neki izveštaj, ali verujem da kuburiš sa vremenom, pa nekad, kad stigneš, bićemo strpljive!

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:1.Spebo,2009.ICSI-beta 2.5, biohemijska, 2. Spebo 2010.FET-beta 463-biohemijska,3. Spebo 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise! 4.Spebo,2016.ICSI-beta 4.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od adriatika taj 22/10/2010, 15:13

bravo bravo
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 46
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od logona taj 27/10/2010, 17:49

Bravo mila Nado!!! Stefane dobrodosao na Praznik! Zdravo bebo....
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nadalina taj 4/12/2010, 14:04

Dobar dan drage moje!
Mnogo vam hvala na divnim recima dobrodoslice mom sinu, recima podrske nasoj uvecanoj porodici! Sta drugo da kazem osim hvala I da se iskreno nadam da ce svaka od vas docekati takvu srecu!!!

I, sad, Bogu hvala, imam dva sina. Ja, mala Nadalina. Cime covek zasluzi takvu srecu, ne znam, mozda nam nije ni dato da znamo, ljudi smo, verovatno bi smo pokvarili…

U petak, 17.09. moj ulazak u 39. Nedelju trudnoce, otisla sam na zakazani pregled. Sve je bilo u redu, bebac pravilno postavljen, dr kaze vidimo se u sredu. Ali, u ponedeljak se malo pojacaju kontrakcije koje sve vreme imam bez prestanka, I ja ujutru odem ponovo, dr je radio, I na pregledu mi dr sa blagim iznenadjenjem saopstava da se od petka bebac okrenuo I da je u karlicnom polozaju… Da vam ne pricam moj sok I nevericu, I jos vise da vam ne pricam da mi ga je tu, na gin. Stolici, rucno okrenuo u ispravan polozaj… Bebu u 39. Nedelji… Ja sam bila nema od cudjenja, iako boli, da ne opisujem kako I koliko, ali bebac, koji je ocigledno krenuo da trazi mamu, malo je zalutao I otisao u drugom pravcu, dusa moja mala, tragalica… Bila sam ubedjena da cu ostati u bolnici da se porodim od svega toga, ali ne, dr je opusteno, kao da u se to desava svaki dan, rekao, ne, ne, ides ti lepo kuci I po dogovoru se vidimo u sredu…
Odgegala se ja do kuce, sa velikim bolovima, da cekam sredu…

Ali, ispunjena mi je I ta zeljica, da se Stefan rodi u utorak, na Malu Gospojinu… Divan praznik, divan dan, koji je krenuo lagano kao I svaki drugi. Budjenje, druzenje s Jovanom, vecito smenjivanje igranja, citanja, pricanja, hranjenja, oblacenja… Divno kolo neprekidnih divnih sarenih obaveza oko jednog nestaska od 19ak meseci… Tog dana je dosao njegov deda, moj svekar da ga malo izvede u setnju… Ja ostala kuci da spremim rucak… Vracanje iz setnje, uzina, I uspavljivanje, kao I svaki drugi dan…

A onda je pocelo… Podne… U pocetku nisam sebi priznavala da su kontrakcije isuvise redovne, navikla sam se da ih imam neprestano… Merim sestominutne intervale, nepogresive, I neprestane… Merim ih jedno dva sata I pokusavam da ih ignorisem, maltene ubedjujuci samu sebe (a ne znam zasto) da to nije to… Ali, brda sinusoide kontrakcija su nepomirljivo pocela da rastu I nije se imalo kud… Obucem se, pozovem taksi, I ostavim uspavanog andjela da pocne da ceka malog brata…

Porodjaj ko porodjaj, ponovo sam odabrala prirodni nacin, bez epidurala, Bog je opet poslao andjele, pomoc pri prelazenju planinskih predela porodjaja… Boli, ali stize beba… Boli, ali znam sta sledi… Boli ali verujem bez rezerve…

U 18 I 15 se rodio… Jedine misli I jedine reci na usnama: Hvala ti Boze! Hvala ti Boze! Moj Stefan, moj drugi sin, moja nova ljubav, s kojom pocinjem jednu novu pricu, jedno novo poglavlje, prepleteno sa svim ostalim poglavljima mog zivota… Dusa mala bela kao sneg vec na rodjenju, stavljaju ga meni na grudi, prvi dodir na novi nacin, poljubac za secanje, glavica mala okrugla, topla I nezna ko latica, sve mi je tako novo, mojim rukama, ocima, svim mojim culima naviklim na vece dete, koje dosta toga ume samo… Ostala sam nema pred bespomocnoscu malenog bica koje dise tu na meni, toplo je I gleda me pravo u oci…. Boze, kako ja radjam lepu decu… Cuvaj ih zdrave, to je najbitnije, ali ostah nema pred tim pogledom, po drugi put… Kao da je bomba prasnula u tom trenutku, obuzelo me svom silinom, potpuno I za ceo zivot : moje se srce uvecalo za celu jednu ljubav, svim svojim mocima, za sva vremena! Postala sam ponovo mama! Hvala ti Boze! Hvala ti!

U bolnici izmesana dva osecanja… Jovan je bez mene I znam da mu je to strano I da ne podnosi to lako… Odjednom ima veliku promenu, po ceo dan je kod bake I deke, tata nije dobio slobodne dane, a mame nikako nema… Dusa moja… Stizu poruke da se unervozio, da nece da jede… Dusa me boli, a nemocna sam… Kad ga pozovem, on mi brblja tako veselo, divna muzika za moje usi, blagi melem za moju dusu, a znam, kad prekinem da mu nije jasno sto me nema, zasto vise ne dodjem, sto sad tako I dokle… Mali je, prakticno jos uvek beba, a treba da se izbori sa tako jakim I za njega konfuznim osecanjima.. Tata ga uzima tek kasno popodne I tad je srecan… I ja sam…Jedva cekam kuci!

Drugi osecaj, je osecaj da imam NESTO novo… ko kad dete dobije dugo zeljenu igracku I taj osecaj ga drzi I kad je van kuce, pa jedva ceka da ode kuci da se s njom igra… Samo, naravno , mnogo jace, I lepse, I …

Trazila sam bebyfriendly, ali je bila guzva pa su me seljakali sa odeljenja na odeljenje… Elem, sa bebom su me smestili tek treci dan. Lek bolesnome. Voda zednome. Hrana gladnome. Ljubav tuznome. Sve to I jos mnogo toga da se spoji pa da priblizno opise radost kad su mi ga najzad dali, da bude uz mene, da spava uz mene… Vise nista nije bolelo, osmeh, novi osmeh se naselio na moje usne I od tad tu zivi…

Dolazak kuci… Zagrljaj s Jovanom, ponovno utaljanje gorke zedji… Dusa mala , poznati miris, poznati osecaj pod rukama, samo malo izmenjen, sad ruke imaju novo iskustvo sa mnogo manjim bicem, treperavim I toplim, mirnim u narucju, a Jovan, zivahan, brbljiv nekako odjednom porastao, velike ruke, mogu da ga zagrlim skoro kao nekog odraslog, sa dve ruke… A bebac je mali, nezan, majusan… Ako ga zagrlim tako, mogu da ga povredim…

Prvi susret njih dvojice, beba u kreveticu, Jovan se penje na ogradu, pokazuje prstom I kaze : Bibi!!!

I od tad je Bibi, ne volimo nadimke ali to bude jace, ima divno krsteno ime ali I Bibi mi zvuci divno, I tako mu pristaje… Zbog njega , ljubavi moje nove, I zbog Jovana, zivota mog…

I otad zivimo zajedno… Mm, ja, Bata (kako sad sebe zove) I Bibi… Srecna porodica…

Kad je Stefan napunio 40 dana, krstili smo ga. Sada ima skoro dva I po meseca. Divna je beba. U trudnoci sam cesto mislila o tome kako bi bilo divno da bude mirna beba kako bih mogla bolje da se organizujem sa njima dvojicom. Za sad je tako… Neodoljiv je, gleda te kao da zna kakva osecanja u tebi izaziva, kao da te oke plave mnogo toga znaju, kao da je svestan koliko ti je sladak, mami da mu se radujes, da ga obozavas... Sve je opustenije, sve je pozitivnije, i nekako , nekako svetlije...On ima uglavnom neki svoj red, ume sam da se uspava, znam da je to I normalno za tako malu bebu, ali nadam se da ce tako ostati. Jovan je bio potpuno drugaciji za te stvari.
Stefan ima manje kose ali je sav svetao, plav… Oci ima iste kao Jovan, nebo plave, ali su krupnije, I svi kazu da lici na mene… Ja kazem da je on savrsen, neka ga Bog cuva!

A kako se voli drugo dete pored prvog? Pa, voli se svom silinom obogacenog srca, voli se jedinstvenom Bozjom formulom kojom se podeljeno uvecava , voli se na tako potpun I prirodan nacin da tu um nema sta da racuna I istrazuje – verujte mi, voli se svim bicem.

Treba se dobro organizovati kad si sam sa dvoje dece skoro po ceo dan. Trudim se I uspevam nekako, uz Bozju pomoc. Zato mi necete zameriti sto se tek sad javljam. Cesto mislim na sve vas, I po nekad dodjem na Kutak da procitam novosti, ali za javljanje nisam imala vremena… Ali, nije strasno, bitno je da sam tu, I da se srcem nadam da ce svaka od vas napisati slicnu pricu, da joj se svi radujemo.
Puno vas grlimo, Jovan , Stefan I ja.
nadalina

Broj poruka : 816
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 4/12/2010, 14:31

Velicanstveno, kao i uvek!
Ljubi mi lepote dve, Jovana i Stefana, a tebi mama Nadalina saljem jedan veliki i cvrst zagrljaj
Jos jednom da procitam ali ovaj put bez suza.
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 4/12/2010, 16:51

Mene samo ti možeš da ostaviš bez reči smajli angel
Tako smireno, tako nežno, a opet jedinstveno snažno c
Uživaj u svojoj velikoj sreći srca

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 4/12/2010, 17:10

uffffffff..divno...predivno napisano...prosto osetis da je sve iskreno...bez lazne skromnosti...
...dva sina dva andjela...bata i bibi... ljubimo vas....
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 38
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od viktorija taj 4/12/2010, 17:12

Kakav divan post...zivotni,najlepsi...nesto najneznije i najtoplije sto sam procitala...Divno zaista...Cestitam presrecnoj mami...
viktorija

Broj poruka : 1073
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sneza taj 4/12/2010, 17:47

Predivno, rasplakala si me.
poljubac divnoj family
Sneza

Broj poruka : 1823
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nadalina taj 4/12/2010, 22:24

Ma kakvo plakanje sad...! Ja to vucem za nos, da se pokrene lanac bebaca svima, prvih, pa drugih, mozda i trecih, da vidite kako je lepo, uzmes tastaturu i ona onda sama veze...

Zaboravih da dodam : Sa rodjenjem drugog deteta, postala sam bolja mama, bolja osoba.
Mozda zvuci pretenciozno, ali volela bih da mi poverujete. Nije se samo osmeh doselio kao novina na meni, ima tu u mnogim sferama i nivoima raznih novosti, ceo jedan koktel... E taj koktel me je promenio u tom smislu. Jednostavno, jesam bolja. Osoba, zena, mama. Sama sebi.

Veliki sam put presla. Od prazne utrobe pune pustinjskog peska do zelenih vrtova punih blagih kisa i sjajnog sunca. Ove slike koje delim ovde s vama su deo jedne , dace Bog, duge pesme kojoj je pocetak bio kad se prva crtica zarozila i koju zivim sa svojom porodicom.
A ona druga, i ona postoji... Uoblicila se jednog dana kad sam bila na dnu ponora, kad se nikako nije dalo,obukla se u reci kad je u mojoj dusi bilo blato tuge, nastalo od kise neostvarenih nada i zemlje teske neshvacenosti... Nastala je u proslom zivotu, i zelela bih da je podelim sa vama, znam da ce ovde biti shvacena kako treba, i da ce i vama dati ono sto ostaje uvek - NADU!

Milo čedo moje,
Tkam ti osmeh snovima svojim,
čedan I mio, smiren I lep,
čujem ga , trčim ka njemu vazda
Tražim ga ne bi li tebe srela
Da staneš na svoj tron u srcu mome
I kreneš da živiš svoj život na javi.

Milo čedo moje,
Svakim ti uzdahom hitam,
Svakim te pogledom tražim,
Svaka stvar pod mojom rukom
Tvog tela je deo
I milujem te svakim otkucajem.

O, milo čedo moje,
Gde god da krenem,
Tebi ruke pružam
šta god da radim
Tebi misli hrle
Svakim sam korakom svojim
Na putu ka tebi, sunce mamino.

Dozvoljavam nebu da boji ti oči,
Dopuštam suncu da krasi ti osmeh
Prećutkujem reci da prati ti glas
Opraštam vetru što igra za tobom…

I žudim za tobom… milo čedo moje,
Nedostojna molim za kraljevstvo sjajno
Sitna pokusavam nebo da ponesem
Grešna ocekujem oreol oko glave
A slaba se trudim vreme da podnesem.

I hodam u mraku
Udaram o stene
Kad nema puta krvarim polako
I delić zivota odroni od mene
Kad uspem da prodjem krilima poletim
Da ti pridjem bliže
Da te tu osetim.

O čedo nerodjeno moje
Kako tebe tvoja majka čeka….
Kako ruke osušene pruža
Put pokušaja, put verovanja
jer znam da si tamo I da I ti cekas
da dodirneš me meko
nevino I čedno
da prostruji život izmedju nas dvoje
da pokrene se zvezda, da zahuči reka.

Milo čedo, nerodjeno moje
Ne plasi se mraka I tišine
Vidi, gore sija zvezda cak I kad je tama
Stopala ti mala obasjava I greje
taj odsjaj mili ja u noći vidim
I za njim idem…za njim zivim…

Ne plači mi nikad čedo moje milo
Znaj da pratim trag stopala malenog
Očima ne vidim, mislima ne umem
Al ga dušom nadjem
I dušom sam za tobom.

I nece me vulkani skrenuti sa puta
Neće me gromovi odvući od tebe
I neće me skriveni zmajevi omesti
Da idem I dalje svakim dahom svojim
Za tragom ručice što se meni pruža
Nek usude se samo,
Mene zvezda vodi
I ja nemam straha.
nadalina

Broj poruka : 816
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 4/12/2010, 22:34

Divno si sve opisala! Uzivaj i ljubi momke! srce srce
Gala

Broj poruka : 2954
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 5/12/2010, 00:29

Nadalina, šta mi uradi sestro slatka! Zanemeh!
Nema te, nema, al kad svratiš, ti me rasparčaš!
Za Jovana, za Stefana, i tm što imaju tebe! O sreće neopisive!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 10/12/2010, 14:37

Prelepo opisano sve
Nisam mogla a da ne zaplacem-nikako nisam mogla
Jovane i Stefane imate najbolju mamu na svetu
Blago vama i vasem tati
Uzivajte Bato i Bibi
Ljubim vas
MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 10/12/2010, 14:44

Apsolutno predivno! Vi ste jedna bogata porodica!
bak

Broj poruka : 6802
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj 10/12/2010, 17:06

Kako si lako i iskreno otvorila svoje srce.
Ja sam na putu ka zacecu svog drugog deteta,ako bog da.Verujem da ce i meni srce narasti i da ce tu biti mesta za jos jedni veliku ljuba kao sto si ti opisala.
Pesma predivna koja oci puni suzama ,jednoj poetskoj dusi,srce puni ljubavlju koju tako lepo nam prenosis.
Ljubim dva mala angela Bata i Bibija.
Uzivajte porodico family ljubav
caci

Broj poruka : 4527
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelence taj 11/12/2010, 23:28

I onda se pitas zasto ti je Gospod darovao dva sina,vrlo jednostavno,zna da zasluzujes,a ja prosto ne zelim da skrolujem tekst na dole kad citam tvoje poruke jer me strah da ce kraj,a jos bih citala tih divnih redova,punih topline.

Ziveli srecna porodico.

P.S tako se osecam sebicno posle ovih redova,jer obaska sto se ne desava nista sa prirodnim radovima kod nas,ali ja cak nista ne radim po tom pitanju na drugi nacin,ovako mi je divno sa Andreom i ususkala sam se,a kad se osvestim bice kasno,ali da inspirises to definitivno.
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 43
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 14/12/2010, 11:54

Nado srecna sam zbog vas i ljubavi koju zasluzujete. Nemam reci kojima bih opisala svoje odusevljenje srca srca srca
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 40
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh