KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaginalni sekret

+14
sareni leptir
M.
karakaca
Ema78
Goca ***
dr mali pariz
Mirjana
lolipop
Jana87
Marija86
buby
Zoka83
zeka88
HappyGirl
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Vaginalni sekret Empty Vaginalni sekret

Počalji od HappyGirl 23/12/2007, 23:06

Vaginalni sekret

Vaginalni sekret sam za sebe ne predstavlja neko odredjeno patolosko stanje ili oboljenje, vec samo simptom kao sto je naprimer glavobolja, povracanje, povisena telesna temperatura. leci se lokalno ali je uvek potrebno ustanoviti uzrok koji je doveo do pojave ovog simptoma.

Prema osobinama sadrzaja sekreta deli se cistoca vagine na 3 stepena:
  • I grupa sekreta - sekret je bez mikroorganizama i bez gnoja
  • II grupa sekreta - sekret bez gnoja, ali sadrzi izvesne bakterije

    Ove dve grupe sekreta predstavljaju normalan sekret vagine
  • III grupa sekreta - je sekret koji sadrzi bakterije i gnoj
  • IV grupa sekreta - je sekret koji sadrzi gonokoke
  • V grupa sekreta - je sekret koji sadrzi trihomonade
    VI grupa sekreta - sekret koji sadrzi mikoze (gljivice)

  • Jedna od vaznih uloga vagine je da stvara odbranu protiv prodora spoljnih bakterija u nju i u unutrasnje delove polnih organa. Ovaj zadatak ona obavlja putem biohemijskih procesa kojima upravljaju jajnici. Sluzokoza vagine je uvek vlazna a normalna flora vagine sastoji se iz Dederlajnovih bakterija. Preduslov za odrzavanje flore vagine je kisela sredina koja tokom menstrualnog ciklusa varira ali je kisela u proseku ph 4 -4,5. Harmonicnom simbiozom izmedju zida vagine, Dederlajnovih bakterija pod protektorijatom hormona jajnika stvara se odbrambena moc vagine tj. bakterijalno samociscenje vagine koja je izlozena prodoru bakterija iz spoljasnjeg sveta.

    Svaki poremecaj biohemijskih procesa moze dovesti do prodora bakterija i stvaranje kolpita - vaginitisa, ciji je simptom pojacani i sadrzajem izmenjeni sekret.

    Uzroci mogu biti unutrasnji i spoljasnji.

    Od unutrasnjih uzroka cesto moze biti povecana propustljivost zida vagine za tecnost, zato sto je tkivo slabo ili zid vagine ostecen. Posledica ovoga je da Dederlajnovih bakterije ne mogu da stvore dovoljnu kolicinu mlecne kiseline i time osiguraju sekretu vagine dovoljnu kiselost. Slabi odbrambena moc flore vagine, vise ne moze da se odupire invaziji bakterija ili drugih patogenih mikroorganizama one dobijaju prevagu nad normalnom florom i sadrzaj vaginalnog sekreta cine sve necistijim. Pri ovakvom stanju u razmazu sekreta vagine nalaze se umesto odlubljenog epitela vagine i njene normalne flore, mnogobrojne bakterije kao sto su streptokoke, stafilokoke, diplokoke, grampozitivni i gramnegativni stapici i td. i nesto manja ili nesto veca kolicina leukocita.

    Pojacani vaginalni sekret nije samo prosto povecanje kolicine sekreta vec i izmena njegovih osobina a one zavise od uzrocnika koji ga stvara pa moze biti sluzav, vodnjikav, penast, gnojav, krvavo vodnjikast, trulezan, neprijatnog mirisa.


    Drugi endogeni faktor moze biti poremecaj regulacije sudovno-nervnog sistema. Pri njemu postoji labilnost sudova celog tela koji se ispoljava lakim crvenjenjem lica, hladnim i vlaznim rukama i nogama, brzim zamaranjem, poremecenom sekrecijom zelutca.

    Jos jedan unutrasnji uzrocnik je je nedovoljna funkcija jajnika.

    Najcesci uzrok su opsta oboljenja kao sto su akutne i hronicne infektivne bolesti, grip, angina, secerna bolest.

    Spoljasnji faktori - kolpit-vaginitis nastao usled prodora patogenih mikroorganizama u vaginu , cija je invazija veca od odbrambene moci vagine. Ovaj prodor je mogus polnim odnosom, upotrebom zarazenih predmeta za higijenu. Uzrocnici mogu biti i hemijski, termicki ili neko strano telo uneto i zaboravljeno u vaginu.
    HappyGirl
    HappyGirl

    Broj poruka : 13681
    Location : Uvek na oblacima :)
    Datum upisa : 05.12.2007

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od zeka88 10/8/2009, 17:27

    Koji se sve mikroorganizmi mogu izolovati na kulturi vaginalnog i cervikalnog brisa?

    zeka88

    Broj poruka : 1
    Datum upisa : 10.08.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Zoka83 30/10/2009, 13:33

    Pozdrav svim devojkama.
    Skoro sam dobila nalaz Vag. brisa i pise oskudna IIIc i IIId grupa. Da li neko moze da mi razjasni? Hvala!
    Zoka83
    Zoka83

    Broj poruka : 2261
    Godina : 40
    Location : Novi Sad
    Datum upisa : 29.10.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od buby 9/9/2010, 14:25

    imam jedno pitanje za brz odgovor...
    da li za trecu grupu vag.sekreta u prvom trimestru trudnoce sme da se koristi nesto...neke vaginalete ili treba raditi briseve odmah...
    nije za mene... lol!
    buby
    buby

    Broj poruka : 4093
    Godina : 45
    Datum upisa : 19.11.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Zoka83 9/9/2010, 14:30

    Koja je treca u pitanju? Ako je IIIa to je ok i nema potrebe da ista koristi.
    Za sve ostalo treba da konsultuje lekara.
    Cmokic.

    Zoka83
    Zoka83

    Broj poruka : 2261
    Godina : 40
    Location : Novi Sad
    Datum upisa : 29.10.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Marija86 30/9/2010, 14:37

    Meni na nalazu pise samo III grupa,a sve ostalo mi je negativno..
    urea,mikro,hlamidija,gljivice ma sve negativno! A pre vto mi je bila II grupa...sto je to tako? srca
    Marija86
    Marija86

    Broj poruka : 1794
    Godina : 37
    Datum upisa : 23.09.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Jana87 14/6/2011, 14:04

    Ljudi, meni je potrebna pomoc! Redovno imam dosta bakterija u sekretu! Nekoliko puta sam koristila skupe vaginalete(na recept lekara), bilo je ok nekih mesec dana i opet! Papa test je u redu( II grupa), hlamidiju nemam(pre par dana sam radila putem krvi...)... Sta moze biti...? |Ima li doktora na ovom sajtu?

    Jana87

    Broj poruka : 2
    Datum upisa : 14.06.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od lolipop 14/6/2011, 14:13

    Na ovom sajtu nema dokrora, odnosno niko od nas nije doktor. Jana87 nisi napisala imaš li partnera? Vrlo je moguće da ti izliječiš bakterije, a ako tvoj partner ne pije terapiju onda ih ponovno od njega pokupiš.
    lolipop
    lolipop

    Broj poruka : 4146
    Godina : 45
    Location : Sarajevo
    Datum upisa : 15.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Jana87 18/6/2011, 17:21

    Da, imam partnera... Skoro sam bila kod drugog doktora koji mi je rekao da metoda putem krvi uopste nije sigurna! Mislim na hlamidiju.... Zamislite, a ja sasvim drugacije upucena... I kome da verujem??? Znas li za sajt na kome ima strucno misljenje? i hvala na odgovoru. :)

    Jana87

    Broj poruka : 2
    Datum upisa : 14.06.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Mirjana 18/6/2011, 18:38

    http://www.stetoskop.info/question.php
    http://www.doktor.rs/
    http://www.21dan.com/
    Mirjana
    Mirjana

    Broj poruka : 10482
    Godina : 47
    Location : Subotica
    Datum upisa : 30.05.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od dr mali pariz 15/7/2011, 22:38

    Jano,posavetuj partnera da i on proveri svoje briseve...
    dr mali pariz
    dr mali pariz

    Broj poruka : 22885
    Godina : 46
    Location : mali pariz
    Datum upisa : 29.01.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Goca *** 20/12/2011, 12:16

    Pozdrav svim formasicama

    Postajem zabrinuta ,polovinom ciklusa mi se pojavio prvo braon iscedak.svakodnevno a pr 2 dana i zgrusana crna krva malo vece tackice.Krvarenje sam imala 29.11.11.posle FETa nisam bila na kontroli dr Milica kaze kad dobijem menzes oko 25.11.11 ,pa da dodjem na kontrolu.
    Da li je moguce da je infekcija pole FETa?Radila sam briseve bili su ok pre Fet.
    Nije mi se ovo nikada pre desavalo bas sam zabrinuta.

    Goca ***

    Broj poruka : 42
    Location : Visegrad
    Datum upisa : 02.06.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Ema78 22/5/2012, 17:13

    Hej devojke, treba mi mali savet... vec par dana imam neki cudan sekret, koji nikad pre nisam imala, bele boje, sirast, bez nekog posebnog mirisa, vise u meni, nego na vesu. Odmah sam uradila brseve i na njima pise-normalna vaginalna flora ( A meni se cini kao da ima i faune). Imam osecaj da mi je neko naduvao matericu i jajnike i non stop piskim...kod ginekologa bila prosle nedelje, sve je ok... pocela bih ja sa vaginaletama, ali posto nisam bas najsigurnija da li sam trudna ili ne, ne bih da se igram... a jos mi je rano za testove ( ne vadi mi se krv za betu, izbusili su me skoro za sve pare, jedva su mi vene zarasle :). Kod ginekologa ne mogu pre kraja nedelje... i sad, da li da ovo ignorisem, jer mi realno ne smeta, sem sto znam da je tu, mada me nervira malo nadutost donjeg dela stomaka, ili da uzmem neke vaginalete... da li je neka imala iskustva sa sekretom koji lici na kandidu, a ocigledno nije? Mozda sam bila malo konfuzna, izvinte, ceo dan sam nesto smorena...
    Ema78
    Ema78

    Broj poruka : 4233
    Location : Beograd, Srbija
    Datum upisa : 23.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Mirjana 22/5/2012, 17:53

    Ako piše normalna "vaginalna flora" onda nemoj da ti je palo na pamet da koristiš vaginalete na svoju ruku. Sve je to OK.
    Evo meni je uložak non-stop mokar, i naravno da sam radila test. Sve OK. Dr kaže daje to tako normalno u trudnoći.
    Mirjana
    Mirjana

    Broj poruka : 10482
    Godina : 47
    Location : Subotica
    Datum upisa : 30.05.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Ema78 22/5/2012, 18:40

    Draga Mirjana, iz tvojih usta u bozje usi... Ovo mi se zaista prvi put desava, mislim, imala sam ja problema sa sekretom tu i tamo, ali nikad ovako. A sto se tice testa na trudnocu...nemam bas neke simptome,niti mi nesto posebno kasni meca ( ciklus mi je u poslednje vreme varirao 24 do 30 dana, danas mi je 24 dc), a i prosle nedelje sam bila kod ginekologa, nista mi nije pomenuo, samo da je sve ok i da zaista ne zna sta da mi kaze... a ja nemam hrabrosti da se suocim sa testom, pokusavam da jos koji dan zivim u nadi da mozda ipak jesam zabebila... a znajuci da vaginalete mogu da stete u ranoj trudnoci, malo sam se unervozila, jer ne znam ko to dole pravi zurku !
    A sad odoh da pegla , jer ne znam sta cu sa sobom !!!
    tuga
    Ema78
    Ema78

    Broj poruka : 4233
    Location : Beograd, Srbija
    Datum upisa : 23.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od karakaca 10/6/2012, 00:57

    Morala sam da se ukljucim ovde jer sam ocajna, svi nalazi su dobri papa je bio IIA i IIb koristila sam vaginalete mak miror mislim da su bile i na UZ doktorka je na 14 dc videla sve super i vodeci folikul i dobar endometrijum, tog dana mi je ponovila papa test , dok je uzimala uzorak prokomentarisala da ne vidi grlic da se zalepio i da vidi malu sukrvicu, zbunila sam se jer ja to nisam videla na vesu ili kad idem u toalet . Nakon dva dana od ponovljenog papa testa videla sam na vesu sukrvicu koja se sve vise pojacala sad je vec 4 dan kako je tu malo je manje ima ali je i boja braonkasta kao kad odlazi ciklus. Da li je sekret u pitanju ili je ona od " cackanja" da nadje grlic nesto poremetila . Na nalazu od Pape je pisalo samo II. zbunjen brine me taj sekret koji ne lici na sekret i koci me u predavanju papira
    karakaca
    karakaca

    Broj poruka : 777
    Godina : 41
    Datum upisa : 04.12.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od M. 10/6/2012, 11:54

    Razlozi za krvarenje mogu biti razni: ovulatorno krvarenje, izlivanje sadrzaja ciste, ranica na grlicu... Jel rekla dr gde je videla krv, u cerviksu?

    Cudno je sto Dr nije imala nikakvu pretpostavku otkud krv. Al ne treba tiliko da se opterecujes, ocigledno nije nista strasno.

    Ako te opterecuje, otidji kod nekog drugog dr, i javi nam šta se dogadja.
    M.
    M.

    Broj poruka : 317
    Datum upisa : 23.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od sareni leptir 10/6/2012, 12:05

    da ,cudno da doktorka nezna??!!! h
    sareni leptir
    sareni leptir

    Broj poruka : 3884
    Godina : 48
    Location : SRBIJA
    Datum upisa : 27.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od karakaca 10/6/2012, 14:37

    Hvala vam drage moje ljubav ja sam i onako zbunjena, nekad mislim da mi vise znamo od njih doktora. Doktorka je uvek pozitivna i kad je nesto strasno ona odgovara "nije nista sredice se bice sve dobro" a pre uzimanja uzorka mi je rekla da je sekret kao kod ovulacije ali da ima malo sukrvice na moje pitanje "SUKRVICE" rekla je vise je kao prljanje nije strasno. Kad sam otisla po papa test rekla je da je dobar a na moje insistiranje da me pogleda zbog sukrvice rekla "sacekaj mozda je trudnoca ili hormonski poremecaj nema potrebe za pregled". Moj dr. kod kog idem privatno je na odmoru pa cu njega da sacekam. fd Ljuta sam na doktore koji samo nagadjaju ali zena je tri meseca radila oko papira za VTO moguce da sam joj dosadila zbunjen
    karakaca
    karakaca

    Broj poruka : 777
    Godina : 41
    Datum upisa : 04.12.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Ema78 18/7/2012, 10:13

    Drage moje, da li je neko pio ulje zutog nocurka zbog problema sa sekretom ? Ja sam pocela da ga pijem zbog jako suve koze, kose i noktiju (posle kontraceptiva mi se javio ovaj problem), i slucajno sam pomenula drugarici, kad ona rece da je time sredila bakterijsku vaginozu?
    Nisam uspela da nadjem nesto vise, nisam bas ni trazila, ali izgleda da smanjuje zapaljenske procese u organizmu i regulise hormonalni status.
    Ema78
    Ema78

    Broj poruka : 4233
    Location : Beograd, Srbija
    Datum upisa : 23.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od sareni leptir 18/7/2012, 10:53

    nisam znala da sredjuje upale,a cula sam da ga zene koriste
    sareni leptir
    sareni leptir

    Broj poruka : 3884
    Godina : 48
    Location : SRBIJA
    Datum upisa : 27.04.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od mamajednogprinca 31/8/2012, 10:58

    Sad sam bila po rezltate i III grpa,leukociti,celije povrsinskog sloja bez atipije,dosta lekocita i kao predlozen polginax 12...a dijagoza cervicitis i sada sta vi mislite d li je dovoljan ovaj polyginax ja sam stvari isla na pregled zbog ranice n grlic oni mi nadjose ovo a kao papa II grpa to je ok.
    mamajednogprinca
    mamajednogprinca

    Broj poruka : 241
    Godina : 34
    Location : Beograd
    Datum upisa : 19.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od missile 31/8/2012, 12:49

    ja sam te vaginalete dobijala za neke bakterije u brisu. evo čitam uputstvo, piše da se koristi za lokalno lečenje upala vagine, vulve i grlica mat i za nespecifični vaginitis. Ako dojiš, piše izbegavati. To je spoj 2 antibiotika i 1antimikotika- neomicin, polimiksin B i nistatin.
    missile
    missile

    Broj poruka : 8014
    Godina : 54
    Location : Beograd
    Datum upisa : 24.10.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od missile 31/8/2012, 12:52

    piše još, uspešno tretira sve vrste patološkog vag sekreta koji se pojavljuju u tim upalama. Hmmm.. Ne znam šta da ti kažem, ja za sekret to nisam dobijala nikad, osim u toku vto ya bakterije iz brisa.
    missile
    missile

    Broj poruka : 8014
    Godina : 54
    Location : Beograd
    Datum upisa : 24.10.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od mamajednogprinca 31/8/2012, 12:57

    Hvala missslie,otici cu kasnije da ih kupim pa da stavljam to 12 dana ,nego jel znas koliko dana posle poslednje vaginalete se mogu ponovo raditi brisevi?
    mamajednogprinca
    mamajednogprinca

    Broj poruka : 241
    Godina : 34
    Location : Beograd
    Datum upisa : 19.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Vaginalni sekret Empty Re: Vaginalni sekret

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

    Nazad na vrh


     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu