KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crtice iz vizure neplodnosti

+17
eni
suzeto
maus
nena beba
MARA
Tinche
tuli
brinbili
mala parizanka
bokica
HappyGirl
catherine290505
Anuska
nesalela
SannI-AlL
nabla
Orline
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od bokica 22/1/2010, 14:59

Nedjo hvala ti sto nas razumes i sto podrzavas svoju sestru.

Ne samo da mi je tesko sto ne uspevam nego cesto osecam neku vrstu krivice i zbog svih ljudi oko sebe. Svoje sestre, sestrica koji stavlja treci jastuk za bebu u nas bracni krevet kada mi pomaze da namestim posteljinu, mame koja ne znam kako izdrzava sve moje postupke, operacije, tate koji sve nemo posmatra, tetke, lekara koji je dao sve od sebe, porodice moga muza, kolega koji zdusno navijaju i svih ljudi koji neizmerno zele da jednog dana i mi postanemo roditelji.

Sve to zajedno nije lep osecaj. I zato se cesto povucem u sebe i nosim svoju muku sama.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od catherine290505 22/1/2010, 15:46

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 692299
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od MARA 22/1/2010, 16:09

Tuli odavno,ali odavno nisam zaplakala niti se pak ovako muski isplakala kao sad dok sam citala tvoj post.
Nasa me draga happy dokusurila.
Eh kako bi volela da vas sve vidim da ste trudne,da delimo zajednicke srecne trenutke,da se radujemo,smejemo-eh bice valjda i toga jednog dana.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od mala parizanka 22/1/2010, 23:42

Tuli,kakva snaga ,kakav duh i pored tolike istroshenosti Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 670661
Happy,dusho,shta je danas bilo...tek sad sam doshla na Kutak...
nemojmo padati,moramo napred!! Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 670661
Eeeeeee,drage moje zene...samo na ovim stranama ja mogu izistinski da govorim o svojim emocijama,starhovima,nadama,stradanjima...
Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 692299
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od nena beba 25/1/2010, 13:17

idite bre... jeste normalne....
tek sad nadjoh malo vremena da procitam "crtice" od pocetka...
i rasturise me!!!!

i ko sad da nastavi da radi...??!?!?!?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od mala parizanka 26/1/2010, 20:57

Secam se...
Secam se kad sam prvi put ochekivala izostanak ciklusa...blago razocharanje u toaletu. Tad nisam znala koliko ce me dugo pratiti. Josh uvek ne znam.
Secam se prve konsultacije sa dr i njegovog uputa: Opustite se, josh ste mladi, ima vremena,samo se opustite... Opet razocharanje, nije vishe tako blago, sad je vec duze prisutno. Nagriza.
Secam se prvih pretraga, HSG-a bez anestezije, i postera beba iz sale na Klinichkom...dr koja kaze-izdrzite-sve to zarad njih...misleci na te bebe koje sam ja suznim ochima posmatrala ko kuja iz Jesenjinove Pesme o kerushi...secam se laparoskopije u drugom gradu, hormona prolaktina za koji i nisu umeli krv da mi uzmu...prvih spermograma i prvih suochavanja sa problemom.
Do odlaska u NS, kod ekipe dr Trninic-Pjevic i dr Tabsh i nismo znali pravu dijagnozu.
oligoasthenoteratozoospermia,gr III- bila je tad i josh jednom. Nema potrebe da nam se po vishe puta vrti svet oko glave. Lek-VTO.
Od prijave do izvrshenja postupka, 8 meseci-secam se.
Jun, kratka shema, 3 embriona vracena, beta 0.
Poraz- najveci do tad. Secam se - jecala sam , srce me bolelo jer daha nisam imala.
Pitala sam se Zashto?!
Secam se, dobro se secam da me NADA nikad nije napushtala.
Boze, kako je to chudno. U toj besomuchnoj borbi svashta je dolazilo i prolazilo, svakakva osecanja bitisala i isto tako i nestajala, ali NADA,ha,uvek tu i uvek za svagda!
Decembar '09., duga shema, 2 embriona vracena, beta 0.
Poraz- josh jedan. Secam se , po izlasku iz laba sam gledala na koji zid da se naslonim. Shok. Ovaj put- jecali smo oboje, u sebi, zagrljeni. Ovaj put je on teze poraz podneo. Kaze da prvi put i nije bio svestan, kratko je trajalo...ovaj put je pratio i ispratio sve moje promene - emocionalne, psihichke...
Secam se- nisam pitala ZASHTO. Shvatila sam to.
To je moj put. Kakav je- takav je, moj je. Nema prechice, moramo ovako. Bice dobro.
Iskreno se nadam da cu majci moci uskoro da kazem DA CU I JA BITI MAJKA. Chekam zeljno taj dan da je vishe ne gledam kako me sa ogromnom strepnjom u ochima svaki put kad je vidim, vidim i tu njenu bojazan jer mi godine prolaze, a prolaze u borbi za potomstvo, a ne u gajenju dece.
Znam da cu joj nekad, nadam se u bliskoj buucnosti , saopshtiti vest koja ce joj vratiti osmeh na lice.
Verujem da cemo se moj muz i ja uskoro ostvariti u tako dugo prizeljkivanoj ulozi. Ja se nadam. Ja chekam. Ne stojim. Hrabro koracham svojim putem u nadi da ce mi secanja uskoro biti znatno toplija...
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od maus 26/1/2010, 21:09

Uf breeee zene moje...
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od catherine290505 26/1/2010, 22:07

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 670661
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od suzeto 26/1/2010, 23:59

e pa ne mozam povece ne gi gledam bukvite od placejne.pozdrav golem,i uspeh

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od nena beba 4/2/2010, 11:01

Od malih nogu imam jedan san, san na javi. “Sanjam” ga pred spavanje. Jedino ovaj “san” mi se proteze sve do dana dansanjeg. Uljuljka me od svoje divote, i uspava…
Sanjam da brinem o deci… napuštenoj deci… svih uzrasta. Zamišljam svaki ćoškić kuće u kojoj su, kako čija soba izgleda, ormar, radni sto… čak šta ko nosi od garderobe…. Toliko idem u detalje… sanjam kako se igramo, učimo…
Kuća je daleko od svega… u zelenilu, daleko od gradske vreve…
I tako, od osnovne, preko srednje i fakulteta … maštam o istom. Jednog dana, da pružim što više deci- ali ne samo svojoj doci. Podrazumeva se, i njima.

Onda, prilično kasno, upoznajem NJEGA, budućeg oca svoje dece. Niko pre njega nije bio ni blizu te „titule“. Prolaze godine…venčanje… prolaze godine… bebe nema… počinjemo da brinemo!!!
Krećemo na ispitivanja. TRAS! Moj dragi ima problem… samo nam vantelesna oplodnja može pomoći. Idemo na nju. Bez trunke premišljanja. Sledi agonija!
Prvi neuspeh, pa drugi, treći, četvrti… nebrojeno njih.
A kažu, nismo težak slučaj! Medjutim, uspeh izostaje.

A onda, neočekivano, desi se čudo! Desi se prirodna trudnoća! Samo onaj ko se bori godinama za bebu, razume kakva je to sreća bila! Lebdimo na njenim krilima skoro mesec dana! Život je divan! Sve nam je lako! Euforični smo i svoju sreću širimo svima…
A onda, opet tako iznenada, TRAS! U šestoj nedelji-bebe više nema! „Beta“ je pala…

U vazduhu lebdi jedno veliko „ZAŠTO?“, ali odgovora nema…
I opet, ovoliku tugu, može da shvati, samo onaj ko ju je preživeo…
A mi jesmo… preživeli smo… nekako… i nastavili sa borbom.
Do dana današnjega. I nadalje. Ne predajemo se! Mada nam nije ostalo previše vremena…

Priroda nam nije dala do sad (ili onaj čika gore), a sad nas još i država ne podržava… nas preko 38… kao da nam je stavila „žutu traku“…

Ali ja ću da nastavim borbu i ostvarim svoj san jednog dana… da brinem o deci… i napuštenoj i SVOJOJ!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od catherine290505 4/2/2010, 11:14

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 639820
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od nabla 10/2/2010, 01:09

Ne znam sta mi se desava veceras, ovome sto pisem nije ni mesto ovde, al ne znam gde bih ga smestila...

Ne mogu da se zaustavim, a ne znam zasto!
Ne placem zbog sebe, bar mislim da veceras ne placem zbog sebe

Po rutini vec prelistavam sta je Happy prenela na blog i opet pocinjem da se gusim. Ne znam ni zasto vam sad sve ovo pisem kad vam do sad nikad nisam spominjala koliko puta mi je bilo tesko i koliko puta sam mislila da cu da se ugusim u suzama, kada sam se oduvek skrivala iza veselih smajlica i ozbiljnih odgovora...
... nikad niko nije znao kako se osecam, a retki su naslucivali...

Valjda pisem sad sve ovo zato sto mislim da ne placem zbog sebe...

One detinje, krokodilske suze slivaju se u talasima, sve se skrivam da me moji ne vide A onda sam jos procitala i ovo:


344. imamo klinca od 15 i zelimo da svi ljudi koji zele decu to i ostvare. Srecno i samo napred

346. Imam 67 godina i dvoje dece i dva unuceta, ali podrzavam sve sto je za srecu i napredak. Drzimo palceve da svi vi koji zelite decu uspete i ne zaboravite da i vi kasnije pomognete drugima

347. Izdrzite, lepo tek dolazi. Cika Toma sa porodicom

da se razumemo, svi komentari su prelepi, al nesto u ovome sto je izdvojeno i boldirano mene je strasno dirnulo- toplina, iskrenost, prisnost, jednostavnost

Nesto se iz Tuling i Happynog pisanja, par postova ispred, zakacilo iznutra, za dusu, i ne pusta, nego potmulo, kao iz magle izranja sa sve jasnijim konturama, uoblicavajuci do malopre amorfnu misao....hiljadu puta izrecenu, ali u mojoj svesti sad po prvi put kristalno jasnu...OTPISANI...nepostojeci...nevidljivi...

a ja sve ove godine prihvatam sebe kao takvu i pognute glave prihvatam da nisam rasna i pronalazim opravdanja i razumevanja za cin kojim me drzava i lekari diskriminisu. Ljudi moji, je sam tek veceras postala svesna- sustinski svesna!

Bolje da ne drvim dalje...
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od nena beba 10/2/2010, 07:54

nablice dusice,
to je samo zuta minuta, znas i sama... proci ce... sastavni je deo ovoga... ali i sama znas da nailazi u talasima... pa prodje... TI nam moras ostati jaka! ne znam kako druge, ali ja bih se osecala izgubljeno u ovoj konkretnoj borbi bez tvojih ideja i energije!
zato sto pre, GLAVU GORE! ljubav

I JOS NESTO: znam da sve imamo poriv za citanjem i pisanjem ovakvih stvari, kao da podsvesno zelimo da PATIMO jos vise... ali zene! ovo je prevashodno namenjeno za citanje ONIMA DRUGIMA KOJI TREBA DA SE POKRENU I POMOGNU NAM!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od catherine290505 10/2/2010, 11:36

Draga Nabla,
pre ili kasnije sve postanemo svesne svog teskog trenutka. Ja sam takodje godinama uspevala da se sakrijem iza raznih dobro uvezbanih i smisljenih recenica, jos bolje namestenog lica. A onda sam prihvatila svoj JAD i sazvakala ga, vise ga nisam potiskivala, vec sam ga pustala da me muci, da vidim koliko ima snage - da se izmerimo i stanemo na crtu jedno drugom. Ponekad ga pustim, jer znam da je zdravo za njega i za mene da se razmase, da me paralise i pustim ga da vodi glavnu rec, onda ga smestim, kad mi dozlogrdi -gde mu je i mesto, van moje dnevne sobe, van mog odnosa sa mm, van moje vecere i dorucka. Tako se druzimo godinama, sudaraju nam se muke.Sad mislim da sam mu konacno stala na rep, mada straha jos ima - secanje na strah je isto kao i sam strah, nosi iste pretnje.
Ali se ne dam,.
Kada sam bila najslabija napravila sam spisak stvari koje ce se tim i tim redosledom desavati -ako ne uspe prva vto -pod 2. je to i to i napisala sam sebi da znam koliko puta idem na vto, napravila sam i put sta ako to nikada ne uspe -usvajanje., pa sta ako i to potraje...i tako do 100 koraka unapred, da uvek znam sta cu. Cik nek taj moj jad isplanira sebi isto.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od nena beba 10/2/2010, 11:41

E da znas, i ja uvek moram da imam "rezervnu varijantu" da ne bih pukla posle neuspeha....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od HappyGirl 10/2/2010, 16:48

Nablička moja, nablička moja, znam kako ti je, sama sam kroz taj proces saznanja o nama kao otpisanima, nepostoječima, nevidljivima...prošla. Ali moram i to da napomenem da je posle toga meni granulo sunce i evo ga još uvek sija! Shvatiti nešto suštinski je odličan put do zauzimanja stava, pronalaženje rešenja i donošenje odluka kakve god bile...
Držim fige i navijam, navijam, navijam i više nego svi cigani i grobari i...zajedno da sunce grane na tvom putu i donese ti divan dar. A onda kada te pitaju predstavi im se ja otpisana rodila tad i tad, tu i tu u toliko i toliko sati... Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 639820 Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 38642 Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 191975


Što se tiče bloga, ne znam da li ga cure čitaju ali ima se šta pročitati, definitivno!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od eni 11/2/2010, 14:42

Zene, razbile ste me! Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Icon_cry
Citam vas, a kao da citam sebe...
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od maja kg 20/4/2010, 23:52

Svako od nas ima svoju pricu,nekom prilikom cu i ja svoju preneti na ove stranice...a sada cu ovde ispasati neke od odlomaka,koji me uvek pogode i kojima se cesto vracam...

"Kada sam to pozelela da budem majka?Da li je sve zapocelo sa prvim pristankom,onim na brak,ili sam morala da stignem do te zelje iduci putem neumitne zenske sudbine?"

"kada sam ja to pozelela da budem majka?Da sebe uzmem sebi i dam nekom drugom?Da stan dvoje angazovanih intelektualaca,koji su pratili sve i stizali svuda,pretvorim u dom?Ne znam.Ne pamtim trenutak kada je u meni nikao cvet te opojne zelje.Ali sigurno znam da je seme bilo moje."

"Kasnije kada sam pocela da cekam dete,da ga cekam sa zeljom,a ono nikako nije stizalo,kao da se izgubilo u nekom zacaranom lavirintu,u svakoj reci rodjaka svoga muza cula sam isto pitanje,i ono mi je zvucalo kao prekor.Kao optuzba.Povijala sam se pod teskim teretom krivice i krila svoj ravni,prazni trbuh od njihovih pogleda.Mozda me nisu ni gledale.Ali to nije vazno.Ja sam verovala da me gledaju.I onaj nekadasnji smeh je drhtao u meni,iskidan kao jecaj."

"Rezultat je bio negativan.Nije bilo suza.Nisam osecala nista.Bila sam sva utrnula.Nisam osecala ni bol,ni brigu,niti sam registrovala lose rezultate.Iza mene su bile godine razocarenja.Vise nisam imala suza...sedela sam u ordinaciji i slusala ga,ali ga nisam cula.Gledala sam preko njegovog ramena kroz prozor."
maja kg
maja kg

Broj poruka : 362
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od dr mali pariz 8/2/2013, 21:11

uh bre...opet sam bila na ovoj temi...
Sećam se...
a sad samo jedno-Bože hvala Ti!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od Erata 11/2/2013, 12:23

Uh zene...
Ja ne smem ni da procitam ono sto ponekad izbacim na papir. I meni samoj bude strasno i strano.
Vi koje ste uspele dajete nadu, da su cuda moguca. A opet, upita se covek: A sta ako meni nisu?
Daj Boze da se ovo dobro zavrsi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od Akijeva 21/2/2013, 15:19

Veliki pozdrav i od mene. Čitam vaše postove i zaista ne znam kakav monstrum bi morao neko biti da ne ostane duboko pogođen i tužan. Zaista, naša država je surova i grozna, a naši političari još gori. Ne dati ženi svaku priliku da se ostvari kao majka... stvarno ima dosta ljudi koji trebaju da se stide sebe. Ja i mm smo neuspešno pokušavali 6. godina da dobijemo bebu i sada kada sam spoznala savršensvo roditeljstva, svo čekanje mi izgleda kao neki grozni košmar iz koga sam se probudila. Svim srcem vas podržavam i držim vam fige da vas sve obasja jedno malo sunce. Inače, ja sam uvek nalazila nadu, svih teških 6. godina u mojoj koleginici koja je 15 godina pokušavala i ostvarila se kao majka u 43. godine, posle gomile neuspešnih vto, postala majka jednog prepametnog i prelepog dečaka. Moja druga prijateljica je mlada dobila dete. Inače joj je ubrzo posle toga konstatovana endometrioza koja je morala biti pothitno operisana. Rekli su joj da su šanse za začeće minimalne. Oni su i dalje pokušavali, devojčica je rasla i posle 11 godina, zahvaljujući vto uspela je da dobije batu. E sada sve sam ovo ispričala u vezi svoje prijateljice, ali sada sledi fantastičan deo. Nakon porođaja, dr su joj rekli da više nikada ne može ostati trudna i da je to 100% sigurno i eto ima dvoje dece, pa nije neka tragedija (inače ona je pacijent ginekologa u Beogradu koji važi za jenog od najboljih u Srbiji). S tom mišlju su oni otišli kući srećni sa mališom u rukama i ne moram vam ni objašnjavati da se više nisu uopšte obazirali na to jer je sada sve bilo rešeno, a potrebe da se paze nije bilo i tako su oni srećno živeli narednih 5 meseci, dok ona nije primetila da se dešava nešto čudno sa njenim telom, da bila je trudna iz prirodnog pokušaja. Sada ima još jednog malog batu koji je bez problema došao na svet. Dakle, čuda jesu moguća i nikada ne treba da se odustane od onoga što želite, to je moja poruka svim ženama koje čekaju da ih iznenade dve prelepe male crtice! ljubav
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od Erata 22/2/2013, 14:09

Akijeva, hvala ti za ove prelepe price. Mnogim ženama će uliti nadu, a posebno onima koje mogu zatrudniti prirodno. Ja nažalost ne mogu, ali se uzdam u čudo zvano VTO i najveće od svih čuda: Božju milost! anđeo
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od Akijeva 23/2/2013, 01:18

Draga erato, baš htedoh da dodam da sam čula od mnogo ljudi koji su se borili sa sterilitetom da je Prag najbolji i mnogi su uspeli baš tamo, kao i to da u Londonu ima neka klinika koja je izuzetna za sve probleme slične prirode,pošto su tamo otišli prijatelji mog brata od ujaka, ali onmi su prebogati, po njegovoj priči.

http://www.crgh.co.uk/

Oni su valjda specijalizovani za one slučajeve gde se mora donirati, jajna ćelija i sl.

Želim ti uspeh i svim ostalim čekalicama

zagrljaj
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Crtice iz vizure neplodnosti - Page 2 Empty Re: Crtice iz vizure neplodnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu